MP2001-11-nejctenejsich-clanku-podlahy-uvodni-MojePodlaha-cz

11 nejčtenějších článků o podlahách za celý rok

Co čtenáře našeho blogu o podlahách zajímá, které články o jednotlivých typech podlah byly za poslední rok nejčtenější? Podívejte se na souhrn, zda vám něco důležitého na téma podlahy v bytě, domě i kanceláři neuteklo.

Souhrn článků řadíme podle čtenosti k těm nejčtenějším, vzestupně. Zároveň ke každému článku navíc přikládáme ještě další na stejné či podobné téma, ať jste více v obraze.

11) Plovoucí podlahy a voděodolnost. Jaké si vybrat?

Snad v každé domácnosti se čas od času stane menší či větší mokrá nehoda. Jednou je to dětmi vylitý čaj, jindy kaluž po manželově sprše a výjimkou nejsou ani zlatavé loužičky od zvířecích miláčků. Ne každá podlaha snese takovou zátěž. Proto do kuchyně a koupelny vybírejte podlahy velice obezřetně. Poradíme vám, které podlahové krytiny jsou voděodolné, a kterým se raději vyhnout.

Čtěte také: 9 typů podlahy do chodby – je lepší dlažba, vinyl, PVC či lamino?


10) Čištění podlah. Praktické rady do domácnosti

Nová, ale i starší, podlaha si zaslouží důkladnou a především vhodnou péči. Chcete-li, aby dlouho vydržela v perfektním stavu, nestačí ji pouze jednou či dvakrát týdně vyluxovat a setřít „jarovou vodou“. Každý povrch vyžaduje speciální typ ošetření. A my vám teď prozradíme, jak vyzrát na vaši půdu pod nohama a jak podlahy správně čistit.

Čtěte také: Čištění podlahy a desatero mopa Hopa – jak často vytírat?


9) PVC podlaha nebo linoleum? Víte, čím se od sebe liší?

Stále hledáte univerzální podlahovou krytinu, která bude dostatečně odolná a zároveň atraktivní na pohled? Vaše finanční možnosti nejsou neomezené, ale na kvalitě šetřit nechcete? Víme, co potřebujete. Jednu z nových perfektních PVC podlahových krytin. Pojďme se podívat, z jakých PVC podlah můžete vybírat.

Čtěte také: Podlahové krytiny – znáte všechny typy?


8) Víte, jak opravit poškození vinylové podlahy? Poradíme vám!

Vinylové podlahy právem patří mezi nejoblíbenější podlahové krytiny do domácností. Důvod je jednoduchý: ze všech ostatní podlahových materiálů vinylové podlahy převzaly ty nejlepší vlastnosti. Jsou pružné, odolné, snadno se pokládají i udržují a navíc nabízejí širokou škálu dekorů. Ale co když se doma stane nehoda a vinylová podlaha se poškodí? Nevěšte hlavu. Máme řešení, jak vinylovou podlahu opravit.

Čtěte také: Podložka pod židli i kancelářské křeslo – k čemu se vám hodí?


7) 8 důvodů proč byste měli své schody obložit vinylem

Obrovskou výhodou vinylové podlahové krytiny je, že kromě tradičního využití na podlahy ji můžete použít i na obložení interiérových schodů. Schody z vinylu mají spoustu výhod. Od těch estetických, přes izolační, až po funkční. Pojďme se podívat, co vám obložení schodů vinylem přinese.

Čtěte také: Vinylová podlaha – jaké jsou typy, ceny, jak vinyl vybrat?


6) Vinylová podlaha, laminátová podlaha, marmoleum a PVC. Jak poznat rozdíly?

Kdo se v tom má vyznat? Většina lidí vybírá novou podlahu jen párkrát za život, a tak se není čemu divit, že někdy můžete mít „hokej“ mezi různými typy podlahových materiálů. To samé platí i pro způsob pokládání podlahy. Ne všechny plovoucí podlahy jsou z laminátu. Co je důležité o typech podlah vědět? Podívejte se.

Čtěte také: 14 otázek a odpovědí na téma plovoucí podlaha – 1. díl
+ 14 otázek a odpovědí na téma plovoucí podlaha – 2. díl


5) Údržba a čištění vinylových podlah není totéž. Víte, jak na ně?

Vinylové podlahy dlouhodobě patří k nejoblíbenějším podlahovým krytinám v domácnostech. A není se čemu divit. Jejich vlastnosti a životnost jsou bezkonkurenční. Možná máte i vy doma novou vinylovou podlahu. Víte, jak se o ni správně starat? Jak a čím vinylovou podlahu čistit? Čemu se vyvarovat? Pokud ne, čtěte dál.

Čtěte také: Vyzkoušejte pro úklid podlahy babské rady a ušetřete


4) Korková podlaha – výhody a nevýhody

Hledáte kvalitní podlahu z přírodních materiálů, která bude vaše chodidla „laskat“ na každém kroku? Máte doma malého alergika či astmatika? Nemůžete se zbavit pocitu chladných nohou při chůzi naboso? Máme pro vás perfektní tip na moderní podlahy s výbornými funkčními vlastnostmi a krásným designem – korek. Zjistěte více.

Čtěte také: 5 kroků, jak připravit podklad pod novou podlahu


3) Přírodní linoleum Marmoleum a jeho cena

Jaká je cena Marmolea? Přestala vás bavit podlaha à la imitace dřeva? Chcete originální podlahu, kterou nebude mít každý druhý soused ve vaší ulici? Upřednostňujete přírodní materiály, které nezatěžují životní prostředí a zároveň patří k nejkvalitnějším na trhu? Pokud alespoň jednou odpovíte „ano“, podívejte se, jak vypadá čistě přírodní linoleum jménem Marmoleum®.

Čtěte také: Přírodní linoleum – z čeho se vyrábí a jaké má výhody?


2) Plovoucí, nebo lepený? Není vinyl jako vinyl

Máte vybranou novou vinylovou podlahu, ale stále váháte nad způsobem její pokládky? Pořád nevíte, jestli bude lepší položit ji plovoucím způsobem nebo raději přilepit? Věřte, že v tom nejste sami, proto jsme se rozhodli vám v tom udělat jasno. V článku se dozvíte vše o výhodách a nevýhodách jednotlivých typů pokládek podlahové krytiny.

Čtěte také: Lepená nebo click vinylová podlaha? Zjistěte, která je lepší


1) Podlahové topení a vhodné podlahy. Které to jsou?

Určitě znáte pořekadlo „Chce to klid a nohy v teple“. Něco na něm bude. Uznejte sami, když vás studí nohy, není vám příjemně, nic vás netěší a jste nervózní. Proto je důležité udržovat v domácnosti optimální tepelnou pohodu, která velkou měrou přispěje k všeobecné domácí pohodě. A od nohou je teplo parádní. Podívejte se, které typy podlahového topení existují.

Čtěte také: Podlahové topení v bytě – je lepší elektrické či teplovodní?

Co dalšího vás o podlahách zajímá?

Které z podlahových témat vás zajímá? Napište nám. Bude-li téma zajímat i další čtenáře, váš tip zařadíme do fronty, zpracujeme a publikujeme.
Objevte další zajímavosti na podlahovém blogu.