Renovace dřevěné podlahy

Adresa vzorkovny: Argentinská 40 170 00 Praha 7 – Holešovice

Renovace dřevěných podlah

Dřevěné podlahy patří stále mezi nejoblíbenější podlahové krytiny. Může za to jejich vysoká odolnost a dlouhověkost. Je to přírodní materiál s jedinečnými vlastnostmi, který nemůže nahradit žádná imitace. Pokud budete o svou dřevěnou podlahu pečovat, tak se v podstatě nemůže zničit.

Avšak je pochopitelné, že i přes veškerou údržbu a péči časem dochází k opotřebení podlahy a tím i ke změně jejího vzhledu a funkčnosti. Na povrchu se mohou objevit různé škrábance, vrypy a jiná poškození. Lak časem také ztrácí svůj lesk a původní barvu. To ale neznamená, že by Vaše dřevěná podlaha musela z domu. Její životnost spolehlivě prodlouží kompletní renovace, která z Vaší staré dřevěné podlahy udělá zbrusu novou.

Kvalitní dřevěnou podlahu lze renovovat i několikrát, záleží na výšce vrchní vrstvy a tvrdosti podlahové krytiny. Dokonce lze (mnohokrát) zrenovovat i dřevěné parkety staré 150 let. S každou renovací dřevěné podlahy/parket přijdete o pouhý 1 milimetr dřeva.

Jak probíhá renovace dřevěných podlah?

V první řadě je potřeba posoudit aktuální stav podlahy a rozsah jejího poškození. Podle toho Vám navrhneme konkrétní způsob renovace, kterou provedeme na klíč. Do návrhu samozřejmě zapracujeme i Vaše potřeby a přání tak, aby finální podoba staronové podlahy odpovídala Vašim představám.

Renovace dřevěných podlah lze provádět dvěma způsoby – se zásahem do nosné konstrukce a bez něj. Záleží na stavu nosné konstrukce a hloubce poškození nášlapné vrstvy.

Postup renovace včetně nosné konstrukce

Nejdříve je potřeba starou podlahu strhnout, vyčistit a vyrovnat podklad a vyrobit nové  podkladové rošty. Následuje důkladná renovace krytiny, moření, broušení a tmelení. Dále přichází ke slovu finální úprava lakem či olejem, přesně podle Vašeho přání. Na závěr se připevní obvodové lišty, namontují prahy, uklidí nepořádek a máte hotovo.

Postup renovace bez zásahu do nosné konstrukce

Není-li potřeba upravovat nosnou konstrukci, probíhá renovace dřevěné podlahy bez její demontáže. Před samotnou opravou podlahy je nutné sundat obvodové lišty, prahy, hřebíky a jiné kovové předměty. Uvolněné parkety se připevní, poškozené opraví a může se přejít k samotné renovaci. Ta probíhá celoplošným hloubkovým broušením povrchu, následným tmelením* a finální úpravou lakem nebo olejem.

*Tmelení provádíme speciální směsí tmelu s přídavkem dřevěného prachu, který vznikne při broušení podlahy. Je tak zaručen optimální odstín spár.

Výhody lakovaných podlah

  • vysoká odolnost vůči oděru
  • snadné čištění a údržba
  • protiskluzové vlastnosti
  • výběr ze 3 možnosti finálního vzhled – mat, polomat, lesk

Výhody olejovaných podlah

  • působí přirozeným dojmem
  • zvýrazňují kresbu a barva je intenzivnější
  • poskytují příjemný pocit při chůzi
  • lze provádět i lokální úpravy

Naše nabídka profesionálních služeb v oblasti renovace dřevěných podlah zahrnuje kompletní a hlavně kvalitní servis.

Ukázka renovace a oprav dřevěných podlah