Ceník vinylových podlah

Ceník pokládky podlahy a podlahářských prací

Cena pokládky se odvíjí od toho, jakou podlahu a jakým způsobem chcete položit. Vhodný způsob pokládky vám samozřejmě rádi doporučíme. Máte-li zájem o nezávaznou kalkulaci na míru zdarma, kontaktujte nás.

Cena pokládky jakého typu podlahy vás zajímá?

Podlahy lze pokládat dvěma způsoby – plovoucím nebo lepeným. Výhody a nevýhody každého z nich vám rádi vysvětlíme, kontaktujte nás.

Máte-li zájem o nezávaznou kalkulaci na míru ZDARMA

KONTAKTUJTE NÁS

Pokládka vinylové podlahy lepeným způsobem

Vinylové dílce musíme lepit na vystěrkovaný podklad. Tím zajistíme, že podklad bude dostatečně rovný a hladký. Hladkost podkladu je důležitá z důvodu malé vrstvy lepidla, kterou musíme rozložit po celé ploše rubu vinylového dílce. Tato stěrka včetně penetrace a práce stojí cca 240 Kč/m2 v závislosti na druhu a stavu původního podkladu.

Po vyschnutí stěrky a jejím zbroušení, lepíme vinylové dílce vysokopřídržným lepidlem s cenou 152 – 185 Kč/kg, kterého je potřeba cca 300g/m2.

Levnější lepidlo používáme na standardní podklad. Dražší lepidlo je včetně armovacích vláken – to je potřeba pro zajištění stability vinylového dílce i na zatěžovaných podkladech, což jsou například podklady s podlahovým topením nebo místnosti, které jsou hodně prosklené a navíc na jižní straně (=> velké teploty).

Samotná pokládka vinylové lepené podlahy spočívá v nanesení lepidla na část podkladu. Lepidlo necháme určenou dobu odvětrat a následně pokládáme dílce přesně jeden vedle druhého. V průběhu lepení a po skončení vinylové dílce válcujeme, aby se lepidlo “rozmázlo” po celé jejich ploše a podlaha tak dokonala přilnula k podkladu. Pokládka stojí 120 Kč/m2.

Po pokládce jen instalujeme obvodové lišty jejichž montáž stojí 70 Kč za metr, materiál 39 – 80 Kč za metr, a máme hotovo. Tedy, skoro – v případě potřeby instalujeme i přechodové lišty (mezi dveřmi) a ukončovací lišty (např. kolem dlažby u krbu).

Na kolik tedy pokládka lepené vinylové podlahy vyjde?

Pro lepší představu v tabulce níže uvádíme přibližnou kalkulaci dle plochy, na kterou je podlaha pokládána. Jde o orientační ceny, přesnou kalkulaci vám rádi připravíme zdarmakontaktujte nás:

Velikost podlahy 20 m²  Cena montáže podlahy je přibližně 540,- Kč

Velikost podlahy 80 m²  Cena montáže podlahy je přibližně 490,- Kč

Velikost podlahy 150 m²  Cena montáže podlahy je přibližně 440,- Kč

Vysvětlení DPH:

Zvýhodněná sazba DPH pro stavební práce v soukromých objektech (rodinné domy do 300 m² a byty do 150 m²)
Veškeré ceny jsou uvedeny bez DPH 15 % nebo 21 %.
Práce + materiál = DPH 15%
Když pouze práce = DPH 15%
Jen koupě materiálu bez práce = DPH 21%