Ceník marmolea

Ceník pokládky podlahy a podlahářských prací

Cena pokládky se odvíjí od toho, jakou podlahu a jakým způsobem chcete položit. Vhodný způsob pokládky vám samozřejmě rádi doporučíme. Máte-li zájem o nezávaznou kalkulaci na míru zdarma, kontaktujte nás.

Cena pokládky jakého typu podlahy vás zajímá?

Podlahy lze pokládat dvěma způsoby – plovoucím nebo lepeným. Výhody a nevýhody každého z nich vám rádi vysvětlíme, kontaktujte nás.

Máte-li zájem o nezávaznou kalkulaci na míru ZDARMA

KONTAKTUJTE NÁS

Cena pokládky podlahy Marmoleum

Protože Marmoleum (přírodní linoleum) vyžaduje hladkou podkladní vrstvu, pokládáme jej na vystěrkovaný a zbroušený podklad. Vyrovnávací a vyhlazovací stěrka včetně penetrace a práce stojí cca 240 Kč/m2 v závislosti na druhu a stavu původního podkladu.

Po vyschnutí stěrky a po vytvoření instalačního plánu se nařežeme pásy Marmolea na požadovaný počet a požadovanou délku.

Na podklad natáhneme lepidlo k lepení přírodního linolea, jehož cena je 103Kč/kg a spotřeba cca 400g/m2.

Do lepidla položíme pás Marmolea a zaválcujeme jej. Díky tomu se lepidlo roztáhne po celé ploše rubu krytiny, odstraní se přebytečný vzduch a Marmoleum perfektně přilne k podkladu. Další pásy položíme podobným způsobem. Cena práce na pokládce je 180 Kč/m2.

Lepidlo necháme do dalšího dne takzvaně zavadnou. Poté zacelíme spoje mezi jednotlivými pásy Marmolea. To provedeme tak, že spoje vyfrézujeme speciální frézkou a do vytvořeného otvoru zalijeme pod určitou teplotou spojovací šňůru. Tu následně seřízneme, čímž vznikne téměř neznatelný spoj. Materiál, tedy svařovací šňůra, stojí 57 – 83 Kč/bm. Práce, tedy frézování a svařování 45,-Kč/bm.

Poté přijdou na řadu dokončovací práce – instalujeme obvodové lišty s cenou 75 Kč/bmCena za instalaci lišt včetně montážního materiálu je 70 Kč/bm. Alternativou k obvodovým lištám je tzv. vytahovaný sokl, který plynule přechází z podlahy až na stěnu do cca 5 cm výšky (práce 180,-Kč/bm) – fotografie vám rádi zašleme.

Na kolik tedy pokládka Marmolea lepeným způsobem vyjde?

Pro lepší představu v tabulce níže uvádíme přibližnou kalkulaci dle plochy, na kterou je podlaha pokládána. Jde o orientační ceny, přesnou kalkulaci vám rádi připravíme zdarmakontaktujte nás:

Velikost podlahy 20 m²  Cena montáže podlahy je přibližně 680,- Kč

Velikost podlahy 80 m²  Cena montáže podlahy je přibližně 620,- Kč

Velikost podlahy 150 m²  Cena montáže podlahy je přibližně 590,- Kč

Vysvětlení DPH:

Zvýhodněná sazba DPH pro stavební práce v soukromých objektech (rodinné domy do 300 m² a byty do 150 m²)
Veškeré ceny jsou uvedeny bez DPH 15 % nebo 21 %.
Práce + materiál = DPH 15%
Když pouze práce = DPH 15%
Jen koupě materiálu bez práce = DPH 21%