Moderní styl bydlení

Elegantní a funkční moderní styl bydlení. Jak si jej zařídit?

Moderní styl bydlení je charakteristický svou jednoduchostí, čistotou a funkčností. Zjistěte, co tento styl definuje a jak jej můžete aplikovat ve svém bytě či domě. Vytvořte si příjemné a moderní prostředí, které odráží vaši osobnost a zároveň splňuje všechny praktické potřeby. Čtěte dál.

Betonová podlaha

Betonová podlaha v interiéru: Moderní, praktická i hřejivá

Betonové podlahy se v posledních letech stávají stále oblíbenějšími i v interiérech domů a bytů. Jejich moderní vzhled, dlouhá životnost a snadná údržba podlahy je činí atraktivní volbou pro mnoho zájemců o moderní podlahu. Má své výhody i nevýhody, může sloužit jako podklad pro další podlahovou krytinu nebo být i pochozí a dokonce i hřejivá – pokud do ní zabudujete podlahové vytápění. Zjistěte, jak betonovou podlahu v interiéru vytvořit a na co si dát pozor při její instalaci i následné údržbě.

Hloubkové čištění podlahy

Co dělají podlaháři: Hloubkové čištění podlahy

V nové službě MojeRenovace se podlaháři zaměřují na čištění, opravy i kompletní renovace podlah. Jednou ze služeb je hloubkové čištění podlahy. Dá se vůbec tvrdá podlahová krytina čistit do hloubky? Jak čištění probíhá? V článku zjistíte, co taková služba obnáší a jak vaší podlaze prospěje.

Dekory podlahy z tvrdého dřeva

Dekory 2: Jaké dřevo na podlahu má habr, jasan, ořech, dub a tvrdé dřeviny?

V dalším díle o materiálech a dekorech představíme běžně používané tvrdé dřevo na podlahu, ať už jako masiv nebo v podobě vícedílné podlahy. Čím se odlišují tvrdé dřeviny od těch měkkých, kromě tvrdosti? Jaké mají dřevěné podlahy výhody i nevýhody? Podívejte se.

Základní typy koberců

Jak vybrat nový koberec: Kusový, čtverec, smyčkový vlas?

Koberce jsou stále oblíbenou podlahovou krytinou. Jsou měkké, tlumí kročejový hluk, při chůzi naboso nestudí a místnost s kobercem působí útulně. Na trhu najdete mnoho typů koberců. Liší se stylem, materiálem nebo typem a výškou vlasu. Pokud zvažujete koupi nového koberce, podívejte se, které základní druhy koberců existují.

Jak se zbavit kluzké podlahy

6 tipů, jak se zbavit kluzké podlahy

Ujely vám nohy na kluzké podlaze? Klouzat může dlažba v koupelně, ale také laminátová i jiná podlaha v kuchyni, na chodbě, v obýváku či jiných místnostech domu. Ještě horší je, když se vám po podlaze klouzají zákazníci v obchodě. Jak kluzkou podlahu vyřešit? Zjistěte, jaké jsou možnosti a proč bývá podlaha kluzká.

Bauhaus styl bydlení

Minimalistický, elegantní a funkční styl – Jaké je to bydlet v Bauhausu?

Bauhaus styl bydlení neznamená, že stačí zajet do Bauhausu a tam vše nakoupit. I když toho mají ve stejnojmenném hobby marketu hodně, máme na mysli jiný Bauhaus. Světoznámý umělecký styl se začal formovat už před 100 lety v Německu a postupně ovlivnil také interiéry lidských obydlí. Který nábytek je pro tento směr typický? Zjistěte, jaké je to bydlet v „Bauhasu“.

Vhodná podlaha do kuchyně

Výhody a nevýhody plovoucí podlahy do kuchyně

Je plovoucí podlaha vhodná do kuchyně, v níž hospodyňky i domácí kuchaři hojně připravují kulinářské dobroty? A co třeba do kuchyňského studia? Podlahová krytina do kuchyně by měla mít dlouhou životnost, být odolná vůči vodě a poškození, když na zem spadne třeba nůž nebo hrnec. V článku vám představíme výhody a nevýhody využití plovoucích podlah v kuchyni.

Dekory dřevěné podlahy – měkké dřevo.

Dekory podlahy 1: V čem je lepší měkká dřevěná podlaha, borovice, smrk?

V malém seriálu postupně představujeme ukázky dekorů různých dřevin. Popisujeme, kam se dřevěná podlaha z měkkého nebo tvrdého dřeva hodí a jaké má vlastnosti. Zjistěte, které výhody mají měkké dřeviny a na co dát při používání podlahy z borovice či smrku pozor.

České dřevěné dubové podlahy Esco the family.

Dubová podlaha Esco the family – choďte po českém dřevě

Hledáte bytelnou podlahu? Dubová podlaha je evergreenem. Tvrdé dřevo na podlaze patří mezi velice oblíbené. Dubové podlahy jsou jedny z nejkvalitnějších, které si můžete domů i do firemních a komerčních prostor pořídit. Budete doma chodit po Ivetě, Anně nebo třeba Filipovi? Kolekce dřevěné třívrstvé podlahy Esco the family mají trochu nezvykle česká jména. Aby ne, dřevo totiž pochází převážně z českých lesů. Zjistěte, jaká dubová podlaha vlastně je a kam se hodí.

Podlahy Fatrafloor

Novinky Fatrafloor: zkuste virtuálního návrháře podlahy i nové kolekce

Co nového u výrobce PVC a vinylové podlahy Fatrafloor za poslední rok? Například nové podlahové krytiny v 2metrových rolích, industriálně vypadající podlahy Novoflor Extra Comet, barevné kolekce podlah NFE Sparkle a NFS Virgo. Dřevěné dekory imituje kolekce NFE Mars, korek a kámen zase NFE Wega. Kromě nich jsou k dispozici i další nové řady podlah, jež byly k vidění také v jednom TV pořadu. Podívejte se.

Pop-art styl bydlení – jako v komiksu.

Bang! Pop! Pop-art styl – bydlete jako v barevném komiksu

Pop-art. Slovo, které asi slyšel každý. Ale co vlastně znamená? Je to umělecký směr, původem ze Spojeného království a USA z druhé poloviny 50. let 20 století. Hlavní znaky? Barvy, extravagance, originální design. Když to jde v umění, jde to i doma. Podívejte se, jak pop-art styl bydlení vypadá a jak si v něm vybavit byt.

Jak vyčistit spáry na podlaze.

2 tipy, jak vyčistit spáry na podlaze

Každá podlaha, po které několik let chodíte, se časem opotřebuje. Platí to u dřevěné podlahy, keramických dlaždic, vinylu na podlaze i jakékoliv jiné podlahové krytiny. I když podlahu dobře udržujete, jedním z míst, kde je delší používání podlahy patrné, bývají spáry. Kdysi hezky čisté spáry jsou postupem času špinavé, zanesené. Jak je vyčistit? Přinášíme dva způsoby, jak na to. Vyzkoušejte.

Dvouvrstvá nebo třívrstvá dřevěná podlaha – rozdíly.

Dvouvrstvá nebo třívrstvá dřevěná podlaha: Znáte rozdíly?

Masivní dřevěné podlahy jsou velice příjemné, kvalitní, ale také drahé. Moc se nehodí na podlahové vytápění. Existují vhodnější dvouvrstvé a třívrstvé dřevěné podlahy, které mají pochozí vrstvu ze dřeva a pod ní jsou další vrstvy. Jaké jsou mezi nimi rozdíly, kterou a kam vybrat? Ten zásadní: dvouvrstvá je určená k lepení, třívrstvá může být i plovoucí. Podívejte se na další odlišnosti.

Novinky výrobce podlah Forbo.

Znáte nové modulární Marmoleum výrobce podlah Forbo?

Co je nového za poslední dobu u výrobce podlah Forbo? Například nové modulární linoleum Marmoleum na podlahu, s nímž si můžete na podlaze sestavit kombinace různých dekorů, formátů a barev. Podle výrobce jsou nové kolekce výzvou ke hře, kombinování a spojování tvarů, velikostí i barev podlahových dílců. Podívejte se také na další novinky.

Podlahové trendy roku 2022.

Podlahové trendy 2022: Příroda i návrat 70. let

Začátkem každého nového roku nebo už na konci roku předchozího se začínají objevovat předpovědi trendů v podlahách, ať už od předních podlahových studií, návrhářů, výrobců podlah nebo od známých světových blogerů, zaměřujících se na bydlení a interiéry. Které podlahy jsou a budou v roce 2022 oblíbené? Podívejte se.

Jak vyřešit houpání plovoucí podlahy.

5 tipů, jak vyřešit houpání plovoucí podlahy

Někdy se stane, že na některém místě laminátové plovoucí podlahy dojde ke zhoupnutí, podlaha působí příliš měkce nebo se dokonce vyboulí. To se stává třeba po pokládce podlahy svépomocí méně zkušeným kutilem. Ale důvody mohou být i jiné, třeba špatně připravený podklad či závažnější příčiny. Čím to bývá způsobené a jak dutá místa pod podlahou opravit?

Vinylová podlaha s korkovým jádrem.

Vinylová podlaha s korkovým jádrem hřeje i tlumí. Co dál?

Vinylová podlaha je velice oblíbená. V současnosti je na trhu mnoho dekorů vinylu, vypadajících jako dřevo, kamenná dlažba i další textury. Vinyl se dělí také podle způsobu pokládky, rozměru podlahových dílců, tloušťky. A také podle složení. Odlišná bývá zejména vnitřní vrstva vinylové podlahy – jádro. Jedním z typů je vinyl s korkovým jádrem. Jaké má přednosti a kdy raději zvážit jinou vinylovou podlahu? Čtěte dál.

Glamour styl bydlení.

Jak na glamour styl bydlení? Chtějte kvalitní materiály, lesk a blyšť

Znáte glamour styl bydlení, v zahraničí známý také jako glam? Je to interiérový design zdobný, extravagantní. Poskytuje rovnováhu mezi luxusem a funkčností. Ne vždy je ale všechno na první pohled vidět. Jak si v glamourovém stylu zařídit byt? Podívejte se, třeba vás zaujme a vytřpytíte si bydlení také.

Podlaha ke krbu a pod krbová kamna – jakou vybrat?

Podlaha ke krbu a pod krbová kamna – jakou vybrat?

Hřejivé teplo a pohoda u krbu navozuje tu správnou atmosféru v sychravých a mrazivých dnech. Za okny fičí meluzína, v krbových kamnech praskají polínka a plápolá oheň. Vše je parádní, dokud z kamen nevypadne žhavý uhlík a nepropálí nebo dokonce nezapálí podlahovou krytinu. To se však nestane, pokud vaše podlaha pod krbová kamna splňuje základní parametry. Zjistěte, jakou vybrat.

Podlahové zásuvky.

Zakopáváte o kabely? Podlahová zásuvka je řešením

Máte hodně prostorný byt a chcete umístit televizi doprostřed obýváku? I když dnes hodně zařízení funguje bezdrátově, bez elektřiny to asi nepůjde. Jak vyřešit přívod elektřiny, aby přes celou místnost nevedly položené kabely? Ukrýt je do lišt nebo to jde i jinak? Dobrým řešením jsou podlahové zásuvky. Podívejte se, jak vypadají.

Barvená mořská tráva na výrobu vietnamských rohoží na podlahu.

Vietnamské rohože na podlahu – jsou opravdu z mořské trávy?

Vietnamské podlahové rohože z mořské trávy jsou přírodního původu a hodně odolné. Vypadají pěkně, můžete je použít i jako podložky pod květináče a misky. Dobře brání chladu. Ale vyrábějí je ve Vietnamu opravdu z mořské trávy nebo něčeho jiného? Odhalte v článku jejich původ.

Bambusové podlahy.

Bambusové podlahy: 20+ častých otázek a odpovědí

Bambusové podlahy jsou stále oblíbenější. Mají podobné vlastnosti a vypadají krásně jako tvrdé dřevěné masivní podlahy, ale jsou levnější. Navíc mohou mít ještě zajímavější strukturu, dekor než dřevěná podlaha. Na co se lidé o bambusových podlahách často ptají a jaké jsou odpovědi? Odhalte v článku.

Ortopedické podlahy.

Co je ortopedická podlaha? Projděte se po klacíkách i doma

Barefoot je v módě. Co to je? V létě chůze třeba naboso, v chladném období v barefootových botách s velice slabou podrážkou. Cítíte v nich doslova každý kamínek. Stimuluje to chodidla, nohy mají více prostoru pro lepší chůzi i běh. Ale s barefoot stylem je rozumné začít pomalu, jinak hrozí úrazy. Pro nácvik doma slouží ortopedické podlahy. Z čeho a jak jsou vyrobené? Čtěte dál.

Nano čističe i na podlahu.

Nano čistič na podlahu. Jak funguje?

Nanočástice v mnoha podobách, kdysi využívané jen ve vědě či průmyslu, se už před několika lety dostaly i do domácností. Pomáhají chránit jejich obyvatele, ale také přímo součásti domů a bytů před špínou i škodlivými látkami. Jak vlastně nano částice a nano čističe fungují, dají se použít i na údržbu podlahy? Odhalte v článku.

Trezor do podlahy.

Trezor do podlahy – proč bývá nejlepší a jaké jsou další?

Domácí trezor se hodí i když doma nemáte zlaté cihly. Je vhodný pro uložení cenin, šperků z drahých kovů, cenných sbírek, hotovosti i důležitých listin a dokumentů. Existují také speciální schránky na zbraně. Trezorů je několik typů, kromě rozměrů a míry zabezpečení se liší také způsobem zabudování. Mezi ty nejbezpečnější patří trezory do podlahy. Podívejte se, jaké mají podlahové sejfy výhody.

Vinylové podlahy Amtico made in Britain – jaké jsou?

Vinylové podlahy Amtico made in Britain, které vydrží

Vinylová podlaha Amtico patří mezi nejstarší značky. V anglickém Coventry se podlahám věnují už 50 let. Díky půl století vývoje si mohou dovolit na své podlahy dávat nejdelší záruky, třeba i 25 let nebo dokonce doživotní záruku, což se však v různých zemích může lišit. Podlahy Amtico si dnes pořídíte ve čtyřech základních řadách. Které mají výhody a čím se liší? Čtěte dál a prozkoumejte.

Italský styl bydlení – jaký je?

Italský styl bydlení – spojení tradice i moderní elegance

Co pochází z Itálie, bývá krásné, vkusné, stylové. Ať už se jedná o umění starých malířských mistrů, architekturu, benátské sklo, práci módních návrhářů, špičkových kuchařů, pekařů a cukrářů, design spotřebičů nebo třeba italská auta. Jak vypadá italský styl bydlení?

3D podlahy kdysi a dnes.

3D podlahy – od 1. století až po delfíny pod nohama

Co jsou 3D podlahy? Vypadají prostorově, trojrozměrně. V nových podobách, za použití nových materiálů a technologií se hodně podobají reálným scénám. Místo běžné podlahové krytiny tak můžete mít doma na podlaze třeba moře s mušlemi a delfíny nebo rozkvetlou louku. Ale třírozměrné podlahy mají mnohem delší historii, než se může zdát. Podívejte se.

Dřevěné dýhované podlahy.

Dřevěné dýhované podlahy: hřejivost a krása dřeva + odolnost HDF

Chcete mít hodně odolnou podlahu, ale nejlépe dřevěnou a za dobrý peníz? Dřevěné dýhované podlahy mohou být tím pravým řešením. Vrchní vrstvu tvoří skutečné dřevo, spodní část je vysoce odolná a pevná, vhodná i na podlahové vytápění. Kdo takové podlahy vyrábí, které typy existují a z čeho se dá vybírat? Čtěte dál.

Jak na ošetření korkové podlahy – je lepší olej nebo lak?

Čím ošetřit korkovou podlahu? Je lepší olej nebo lak?

Korková podlaha je krásně hřejivá, příjemná na chůzi, má dobré tlumicí vlastnosti a je vyrobená z přírodních materiálů. Ale samotný korek na podlaze by nemusel vydržet moc dlouho. Je potřeba na něj po pokládce či přilepení k podkladu nanést ochrannou vrstvu. Tou může být lak či olej. Která z povrchových úprav je lepší?

Dřevěná dlažba – hodí se i na terasu?

Dřevěná dlažba je oblíbená podlahová krytina. Jakou vybrat?

Dřevěná dlažba je v posledních letech hodně hledaná a oblíbená podlahová krytina. Jak vypadá, z čeho bývá vyrobená, kam se hodí a jak pokládá? Můžete dřevěnou dlažbu použít jen v interiéru nebo i venku na terase či balkonu? Zjistěte o dřevěné dlažbě více a vyberte tu správnou.

Směr pokládky plovoucí podlahy.

Pokládka plovoucí podlahy – jaký zvolit směr?

Plánujete doma položit plovoucí podlahu? Asi nejvíce typů dekorů je v podobě dřeva. Ať už bude podlaha vinylová, laminátová nebo vícevrstvá dřevěná, skládá se z podlahových dílců. Dílce bývají většinou obdélníkového tvaru. Máte tak na výběr různé způsoby pokládky, zpravidla dva. Jak podlahové dílce na podklad položit? Souběžně s okny nebo napříč? Zjistěte, kdy je který způsob vhodný.

Vinylová podlaha wineo DESIGNline.

Jaká je vinylová podlaha wineo DESIGNline? Vinyl jako dřevo i kámen

Jaké jsou designové vinylové podlahy značky wineo DESIGNline? Vypadají jako přírodní dřevo, dlažba nebo kámen. Přitom jsou příjemné a měkké na chůzi, s dobrými akustickými vlastnostmi, vyšší řady vlhkuodolné a skoro všechny vhodné i pro podlahové vytápění. Podívejte se na hlavní benefity, které s vinylovou podlahou wineo® DESIGNline získáte.

Malování stěn bytu.

Velká domácí mise: malování pokoje. Jak ochránit podlahu?

Taky vás doma čeká velká jarní či podzimní mise? Tou bývá malování stěn a stropu místností v bytě a hlavně následný úklid. Pokud opomenete správnou a důkladnou přípravu před malováním, bývá uklízení dost úmorné. Jak se dlouhému úklidu po malování vyhnout a čím ochránit podlahu? Může se hodit pár tipů.

Masivní dřevěné podlahy Esco, jako před 300 lety.

Znáte dřevěné podlahy Esco? Masivní dubová podlaha jako před 300 lety

Dřevěné podlahy si lidé ve svých obydlích budují už stovky let. Dřevo, ekologický a přírodní materiál, je stále v oblibě. Mezi základní se řadí masivní, celodřevěné podlahy. Ale oblíbené jsou i dvou nebo třívrstvé dřevěné podlahy. Jedním z největších evropských výrobců dřevěných podlah, a to hlavně dubových, je česká společnost Esco Podlahy. Které podlahy vyrábí a proč si je zákazníci oblíbili? Čtěte dál.

Podlaha do garáže – kterou vybrat

Šestero typů podlahy do garáže – Kterou vybrat?

Do garáže se hodí několik druhů podlah. Podlaha v garáži by měla být dostatečně odolná vlhkosti, vůči znečištění oleji, benzínem i chemikáliemi, unést větší zátěž, být snadno udržovatelná, vydržet dlouho i během velkého kolísání teplot mezi létem a zimou. Jaké máte při výběru garážové podlahy možnosti?

Zámkový korek – hřejivá plovoucí podlaha. Jak vypadá.

Zámkový korek – jak vypadá a které jsou typy?

Korková podlaha je přírodní materiál z dubu korkového. Tlumí hluk, působí hřejivě, dobře tepelně izoluje, při správné pokládce je odolná proti opotřebení. Můžete si nechat korek na podlahu nalepit, anebo položit jako plovoucí. K tomu je určený zámkový korek – korkové podlahové dílce se zámkovým systémem. Podívejte se, jaké má plovoucí korková podlaha výhody.

Dřevěné i vinylové podlahy Tarkett.

Tarkett podlahy: Nový vinyl na podlahu i stěnu z recyklátů

Znáte podlahy Tarkett? Francouzská společnost Tarkett SA, před rokem 2008 Sommer-Allibert SA, vyvíjí a na trh dodává podlahové a stěnové krytiny pro komerční i bytové použití. Vznikla v roce 1997 spojením výrobců French Sommer-Allibert a German Tarkett AG, přičemž historie první zmiňované sahá až do konce 19. století. Podívejte se, které typy podlah Tarkett vyrábí a čím pro vás mohou být zajímavé.

Jak odmastit podlahu v kuchyni i koupelně i bez agresivní chemie? Pomůže 1000 let starý prostředek – kastilské mýdlo.

Čím odmastit podlahy v kuchyni i koupelně? 1000 let starým čističem

Pokud doma rádi a často vaříte, smažíte, fritujete a nemáte pořádnou digestoř, zřejmě víte, jak je časem kuchyně mastná, včetně podlahy. Skoro jako v restaurační velkokuchyni. Podobně může vypadat od krémů a olejíčků i podlaha v koupelně. Čím podlahy odmastit, aby nedošlo k poškození podlahové krytiny? Co když nechcete používat chemické prostředky? Sáhněte po přípravku s 1000letou historií. Čtěte dál.

Steampunk styl bydlení.

Steampunk styl bydlení – Jako v Nautilu 20000 mil pod mořem

Co je steampunk, jak vypadá bydlení ve steampunkovém stylu? Řadí se mezi fantasy, inspirován smyšlenými světy z knih Julese Vernea či Herberta George Wellse. Ale základ má reálný v dobách rozvoje parních strojů a technologií, ve století páry. Podívejte se, jak bydlení ve steampunkovém stylu zařídit.

Typy jader vinylové podlahy.

Vinylová podlaha: LVT, HDF, WPC, SPC – co to je a kterou vybrat?

Vinylové podlahy jsou na trhu už nějakou dobu i když ne každý je zná. Díky mnoha rokům vývoje výrobci vyvinuli různé materiály, ze kterých vinylové podlahy vyrábějí. Na první pohled mohou všechny vinylové podlahy vypadat podobně. Rozdíly najdete hlavně v jejich složení, zejména v jádře vinylových dílců. Podívejte se, které typy existují a čím se liší.