Podlaha do fitness a posilovny.

Podlaha do posilovny, fitness i domů. Co na zem?

Pokud je pro vás pravidelné cvičení a pohyb drogou, možná přemýšlíte o vybudování své vlastní posilovny, ať doma nebo i pro klienty. Třeba plánujete otevřít fit centrum, anebo jen využít prázdnou místnost v domě. Začněte od podlahy. Jakou podlahovou krytinu zvolit, aby se vám po pádu činky nevysypala okna nebo na vás nezvonili sousedé? Podívejte se na základní typy sportovních podlah.

MP9005-coll-Jak-vybrat-vinylovou-podlahu-uvodni-MojePodlaha-cz

Podlahová guma i do domu – které typy existují?

Co je podlahová guma? Plochá pryž, která je vhodná pro použití ve výrobních, průmyslových i zemědělských prostorách. Doma se hodí například do dílny, garáže, stáje pro koně či dobytek, ale třeba i do domácí posilovny nebo ven na dětské hřiště. Zjistěte, z čeho je podlahová guma vyrobená a které typy existují.

Výroba stolku z podlahových dílců a parket.

Zbyly vám parkety na podlahu či dřevěné dílce? Vyrobte z nich stůl

Pokud si pokládáte podlahovou krytinu svépomocí, možná vám po dokončení díla zbyde pár kousků navíc, například parket nebo jiných podlahových dílců. Pár si jich nechte na případné opravy. Ale co se zbytkem? Dekory moderních podlahovin jsou hezké, jejich povrch odolný. Vyrobte si konferenční stolek. Vyzkoušejte postup v článku.

MP9005-coll-Jak-vybrat-vinylovou-podlahu-uvodni-MojePodlaha-cz

Vintage styl bydlení – interiér, nábytek a doplňky ověřené časem

Líbí se vám staré věci s patinou času? Pak se vám bude asi líbit i bydlení ve vintage stylu. Na podlaze stará prkna nebo dlažba, starožitné skříně klidně trochu prolezlé červotočem, designové svítidlo z dob první republiky, podobně letitá křesílka. Kvalitní věci „s duší“. Jak si ve vintage stylu zařídit byt a čím se liší například od retro stylu? Podívejte se.

6 měsíců na podlahách

6 měsíců na podlahách. Čtěte souhrn tipů, návodů a rad

Jděte na to od podlahy,“ říkáme občas zákazníkům, kteří si chtějí modernizovat nebo upravit svůj dům či byt a ptají se nás na rady. I proto pravidelně publikujeme články a návody týkající se výběru, instalace a údržby podlah i jiná témata související s příjemným bydlením. Ale na podlahovém blogu najdete také informace o výběru podlah pro podnikání a provozovny. Podívejte se, co je za 6 měsíců nového a o čem jsme psali.

Mopy na podlahu – které typy existují?

Mopy na podlahu: Hadr a smeták, samoždímací, parní či robota?

Podlahový mop se může zdát jen jako jednoduchá pomůcka pro úklid. Ale když si vyberete špatný typ, můžete mít místo hezky čisté podlahy jen samé šmouhy. A naopak – zvolíte-li správný mop, možná si za časem ušetříte mnoho hodin práce při úklidu a bolavá záda. Víte, které typy mopů na podlahu existují?

Minimalistický styl bydlení.

9 tipů pro minimalistický styl bydlení – Krása jednoduchosti

Černá a bílá, hodně prostoru a vzdušnosti, málo nábytku a jen minimum doplňků – takový je minimalistický styl bydlení, zvaný také jako „puristický“ nebo jen „purismus“. Jaké to je bydlet minimalisticky, jak si byt v minimalistickém stylu ne/vybavit? Podívejte se na pár tipů v článku.

Jak svařit PVC podlahu.

Jak, čím svařit a napojit PVC podlahu

Pokládáte PVC podlahu, moderního nástupce krytiny zvané kdysi „lino“? Pokud nemáte místnost s půdorysem obdélníku či čtverce, skoro vždy budete muset řešit nějaký spoj. Anebo z důvodu, že vám šířka role nestačí na šířku místnosti. I když PVC k podlaze lepíte, do nezabezpečených spojů by se časem mohly dostat nečistoty. Proto je lepší všechny spoje svařit. Jak a čím PVC svařovat? Čtěte dál.

Sametový vinyl na podlaze.

Sametový vinyl je jako mech v lese. A ty barvy!

Sametový vinyl vypadá skoro jako koberec. Ale není to koberec. Vylijete na něj víno a jednoduše vyčistíte kartáčem a vyluxujete. Nenasákne se, neušpiní. Takový je sametový vinyl Flotex® od společnosti Forbo. Z čeho je vyrobený, které typy, vzory existují, jak sametovou podlahu pokládat? Podívejte se.

Jak dezinfikovat podlahu a byt po nemoci.

9 rad, jak po nemoci dezinfikovat podlahu i celý byt od virů a bakterií

Sklátila vás nemoc? Chce to mít nohy v teple, futrovat se vitamíny a zalézt pod peřinu. Po týdnu či dvou už na tom budete snad lépe. Ale pak ještě zbývá pořádně vyčistit byt a zbavit se bacilů, aby nedostaly druhou šanci. Hlavně v dobách epidemie chřipky či koronaviru je to důležité. Na co se doma zaměřit, jak vyčistit podlahy i jiné části bytu?

9 výhod obložení schodů dřevem.

9 výhod obložení schodů dřevem. Jaké vybrat?

Když pořídíte starší dvougenerační dům, zabydlí se v něm celá rodina. Obyvatelé mají více prostoru v patře, děti své pokojíčky. Součástí interiéru se stává i původní, studené, tmavé schodiště z betonu či z teraca. Čím obložit schody a proč zvolit dřevěnou podlahu? Izoluje tepelně i akusticky, je útulné, hřejivé, odolné, voní přírodou. Obložení vám zařídíme rychle, pohodlně, za fajn cenu. Čtěte dál.

Izolace podlahy, druhy a typy.

Izolace podlahy – kterou vybrat a jaké typy existují?

Izolace podlahy, jak už označení napovídá, slouží k izolaci, oddělení podlahové krytiny od nějakého vlivu, který potřebujete utlumit, potlačit. Existuje několik typů izolací podlah, například tepelná izolace, kročejová, proti vlhkosti. Výběr vhodné izolace je důležitý, protože po pokládce podlahy už se napravuje těžko. Podívejte se na základní přehled podlahových izolací.

Podlahové palubky, podlahovky.

Podlahové palubky neboli podlahovky – jaké vybrat, jak s nimi pracovat?

Co jsou podlahové palubky? Jedná se o masivní, celodřevěné podlahy, zpravidla formátované řezivo s perem na jedné straně a drážkou na druhé. Mohou být z různých typů dřevin, podobají se obkladovým palubkám. Zjistěte, jak dřevěné palubky na podlahu vybrat i jak s nimi pracovat.

Originální využití PVC podlahové krytiny – linoryt.

Originální využití podlahových krytin 1 – Jak na linoryt

Dá se podlahová krytina použít i jinak než k položení na podlahu a následnou chůzi po ní? Ano, například v umění, kutilství, výrobě. V novém miniseriálu postupně přineseme pár tipů originálního využití podlahových materiálů. Dnes se podívejte, jak se dá v umění využít PVC podlaha či lino a vytvořit linoryt.

Zátěžová podlaha – Jakou vybrat?

Odolná podlaha: Zátěžový koberec, zátěžové PVC, Purline či vinyl?

Co znamená zátěžová podlaha? Je to podlahová krytina vhodná k většímu zatížení než k obvyklému provozu v bytě nebo rodinném domě. Pokud přemýšlíte, jakou podlahu vybrat do kanceláře, prodejny, obchodu, restaurace, kavárny nebo třeba do hudebního klubu či jiných prostor s velkým pohybem lidí, čtěte dál.

Francouzský styl bydlení.

Francouzský styl bydlení – světlo, pohodlí a vintage kousky s duší

Jak vypadá byt ve francouzském stylu? Většinou je hodně světlý, usadíte se v něm do pohodlných křesel. Vše je laděné do světlých tónů, kromě pár solitérů a třeba tmavší podlahy. K pohodlí slouží polštáře a deky, příjemnou atmosféru navozují svíčky, světla. Aby bylo na co koukat, sem tam je k vidění starý originální kousek, hodiny po dědovi, kufr z minulého století, trochu oprýskané zrcadlo. Podívejte se, jak francouzský styl bydlení vypadá.

Dřevěná podlaha – časté otázky a odpovědi.

Dřevěné podlahy: 17 častých otázek a odpovědí

Dřevěná podlaha patří k těm nejoblíbenějším. Mají řadu výhod, ale i pár nevýhod. Existují různé typy dřevěných podlah, které se hodí do různých prostředí. Pokud chcete doma chodit po dřevě, je dobré myslet na to, že podlahy ze dřeva mají určité nároky, například na vlhkost prostředí. Zjistěte o dřevěných podlahách více formou častých otázek a odpovědí v článku.

Jakou podlahu do paneláku.

Jakou podlahu do paneláku? Myslete na odhlučnění

Renovujete byt v paneláku nebo bytovém domě? Začněte od podlahy. Například stará parketová podlaha může vypadat hezky, ale kdo ví, co se skrývá pod ní. Navíc jsou dnes k dispozici moderní materiály, které vám podlahu i byt odhluční. Asi nikdo totiž nechce, aby mu na stole poskakovaly skleničky, když si sousedovic dítko dupne. Zjistěte v článku, na co se při rekonstrukci podlahy v panelovém domě zaměřit.

Jak správně změřit podlahu.

Vybíráte podlahu? Změřte si ji správně. Návod, jak na to

Možná to máte taky tak. Když jste doma naposledy v obýváku měnili podlahovou krytinu, dost jí pak zbylo v garáži. A předtím zase během pokládky podlahy v kuchyni kus chyběl, zrovna v neděli, když bylo zavřeno. Příště už ale množství objednáte přesněji – pokud vyzkoušíte návod na změření podlahy. Čtěte, jak na to.

Podlaha do chodby.

9 typů podlahy do chodby – je lepší dlažba, vinyl, PVC či lamino?

Jakou podlahu do chodby, předsíně, zádveří, verandy nebo vstupní haly? No přece dlažbu! Ještě před pár lety uvažoval jen málokdo, že by si na podlahu v chodbě, zádveří, ve vstupní hale nebo jiných prostorách s vyšším provozem položil něco jiného než dlaždičky. Dnes je ale možností mnohem více. Podlaha na chodbě může být také z odolného lamina, dřeva, litého betonu, korku i vinylu. Která je lepší? Zjistěte v článku.

Nivelační stěrka – Jak vyrovnat podlahu.

Nivelační stěrka – Jak na vyrovnání podlahy?

Asi každý podlahář vám dnes řekne, že pro pokládku podlahové krytiny musíte mít v místnosti rovný podklad. Jinak hrozí poškození položené krytiny. Pokládání volně ložených měkkých podlahových krytin, například koberců či PVC, si dnes lidé realizují často sami. Jak starý podklad pod novou podlahovou krytinu vyrovnat? Použijte samonivelační stěrku. Podívejte se v článku, jak na vyrovnání a stěrkování podlahy.

7 výhod laminátových podlah.

7 výhod laminátové podlahy. Má lamino i nevýhody?

Laminátové plovoucí podlahy patří mezi nejčastěji pokládané typy podlahových krytin. Jedním z důvodů je skvělý poměr kvality a ceny. Do jakých prostor se laminátová plovoucí podlaha hodí a kam raději ne? Na co si dát pozor při jejím používání a údržbě? Zjistěte, jaké má „laminát“ výhody, ale také nevýhody.

Podlahové topení v bytě – elektrické nebo teplovodní.

Podlahové topení v bytě – je lepší elektrické či teplovodní?

Brr, ledová podlaha v zimě v koupelně – to nemiluje asi nikdo. Zima je většinou člověku od noh. Takže i teplo. Pokud máte nohy hezky v teple, je hned fajn. Lepší je vstávat naboso na příjemně teplou podlahu. Podlahové topení si získává stále větší oblibu. Je lepší elektrické nebo teplovodní? Čtěte dál.

Skandivávský styl bydlení – přírodní materiály, světlé barvy a hodně světla.

Skandinávský styl bydlení, severský či dánský – světlo a příroda

Milujete přírodu, dřevo, kameny, hodně světla a světlé, čisté barvy? Zařiďte si byt v severském, neboli skandinávském či dánském stylu. Tvoří jej světlé stěny, jednoduchý dřevěný nábytek, čisté linie, decentní bytový textil, svítidla a svíčky. Podívejte se a zjistěte, jak si byt poseversku vybavit.

Co jsou PVC podlahy a kam se hodí.

Co jsou PVC podlahy, kdysi levné „lino“? Kolik stojí a kam se hodí

Lino – v dobách minulých byla tato podlahová krytina snad v každém panelákovém bytě už „od výroby“. Podobné typy podlah jsou v oblibě i dnes. Mají své výhody, jen už se nejedná o „lino“, ale o moderní PVC krytinu. Co PVC podlahy vlastně jsou, čím se liší od starého lina či linolea, kam se hodí a kolik přibližně stojí? Zjistěte v článku.

MP9016-Kolik-stoji-pokladka-podlahy-uvodni-MojePodlaha-cz

Kolik stojí pokládka plovoucí i jiné podlahy?

Jaká je cena plovoucí i jiné podlahy? Na kolik přijde pokládka podlah, s jakými výdaji je třeba počítat? Cena za metr podlahové krytiny krát počet metrů podlahové plochy místnosti totiž není vše, co v případě realizace podlahy zaplatíte. Přečtěte si, z čeho všeho se skládá cena pokládky nové podlahy, zjistěte orientační součet.

MP9015-Lepena-nebo-click-vinylova-podlaha-uvodni-MojePodlaha-cz

Lepená nebo click vinylová podlaha? Zjistěte, která je lepší

Je lepší vinylová podlaha lepená nebo zaklikávací „click“ varianty podlahy? Záleží, co u pokládky podlahy preferujete. Lepená je levnější, ale náročnější na přípravu podkladu i instalaci. Vinylové podlahy „click“ jsou jednodušší na pokládku, ale zase o něco nákladnější. Přečtěte si výhody a rozdíly obou variant.

Jak odstranit starou plovoucí podlahu.

Jak odstranit starou plovoucí podlahu nebo linoleum?

Rekonstruujete podlahu? Nejprve je potřeba odstranit tu starou. Jak ji demontovat? Zjistěte, jak odstranit plovoucí podlahu nebo linoleum či PVC z betonového podkladu i kam odvést staré podlahové krytiny, suť a škváru. Jak odstranit plovoucí podlahu při rekonstrukci podlahy? Postup demontáže se liší tím, zda máte plovoucí podlahu k podkladu přilepenou či ne. a) Zámková […]

Přírodní linoleum.

Přírodní linoleum – z čeho se vyrábí a jaké má výhody?

Lidé chtějí čím dál více žít v souladu s přírodou a záleží jim na tom, jakými materiály se obklopují ve svých domovech. Přejete si novou podlahu z přírodních materiálů? Linoleum je 100% naturální produkt. Zjistěte, kolik stojí, z čeho se vyrábí, čím se liší od PVC, jaké jsou jeho výhody nebo jak přírodní linoleum udržovat. […]

Podlaha na terasu.

7 vhodných materiálů pro výběr podlahy na terasu

Terasa a balkon jsou místem, kde si odpočinete nebo posedíte s přáteli u venkovního grilu. Jakou zvolit podlahu do exteriéru, aby odolala horkému slunci i mrazivé zimě? Venkovní podlaha by měla být odolná, praktická na údržbu a příjemná na došlap. Zároveň má ideálně ladit s barvou fasády a zahradním chodníkem. Zjistěte, jaké existují možnosti.

MP9010-Provence-styl-bydleni-uvodni-MojePodlaha-cz

Provence styl bydlení – vytvořte domov s vůní levandule

Levandulová pole, slunečnice, malebné horské vesničky, moře a bohatá historie. To je francouzská Provence. Přineste si kousek z tohoto regionu do svého domova. Čím se vyznačuje provence neboli provensálský styl bydlení? Jaké barvy se k němu hodí a jak vybavit domácnost? Inspirujte se tipy v článku.

MP9009-Typy-podlah-uvodni-MojePodlaha-cz

Podlahové krytiny – znáte všechny typy?

Které typy podlah existují, jaké jsou nejpoužívanější a které například méně známé? Druhů podlah je mnoho, například i beton, lité podlahy, kamenné dlaždice nebo třeba udusaná hlína. My se podíváme jen na podlahové krytiny, tedy materiály, které se pokládají na předem připravený podklad. Zjistěte více o typech podlah a vyberte si tu správnou.

MP9003-coll-Uvodni-Jak-vybrat-podlahu-do-kuchyne-MojePodlaha-cz

Podlaha do kuchyně – jak ji vybrat?

Zřejmě se vám už v kuchyni stalo, že vám spadl talíř nebo se na podlahu vylila voda. Podlahová krytina do kuchyně by měla být odolná proti vodě, poškození a vydržet po dlouhé roky. Zároveň má být příjemná při chůzi naboso, zvlášť v kuchyních, které jsou spojené s obývacím pokojem. Které typy podlah se hodí do kuchyně a proč? Zjistěte více.