Chystáme nový web. Omlouváme se, zobrazené dekory nemusí být aktuální. Prosíme, navštivte naši vzorkovnu, kde máme více jak 3000 aktuálních dekorů.
Bambusové podlahy.

Bambusové podlahy: 20+ častých otázek a odpovědí

Bambusové podlahy jsou stále oblíbenější. Mají podobné vlastnosti a vypadají krásně jako tvrdé dřevěné masivní podlahy, ale jsou levnější. Navíc mohou mít ještě zajímavější strukturu, dekor než dřevěná podlaha. Na co se lidé o bambusových podlahách často ptají a jaké jsou odpovědi? Odhalte v článku.

Ortopedické podlahy.

Co je ortopedická podlaha? Projděte se po klacíkách i doma

Barefoot je v módě. Co to je? V létě chůze třeba naboso, v chladném období v barefootových botách s velice slabou podrážkou. Cítíte v nich doslova každý kamínek. Stimuluje to chodidla, nohy mají více prostoru pro lepší chůzi i běh. Ale s barefoot stylem je rozumné začít pomalu, jinak hrozí úrazy. Pro nácvik doma slouží ortopedické podlahy. Z čeho a jak jsou vyrobené? Čtěte dál.

Nano čističe i na podlahu.

Nano čistič na podlahu. Jak funguje?

Nanočástice v mnoha podobách, kdysi využívané jen ve vědě či průmyslu, se už před několika lety dostaly i do domácností. Pomáhají chránit jejich obyvatele, ale také přímo součásti domů a bytů před špínou i škodlivými látkami. Jak vlastně nano částice a nano čističe fungují, dají se použít i na údržbu podlahy? Odhalte v článku.

Trezor do podlahy.

Trezor do podlahy – proč bývá nejlepší a jaké jsou další?

Domácí trezor se hodí i když doma nemáte zlaté cihly. Je vhodný pro uložení cenin, šperků z drahých kovů, cenných sbírek, hotovosti i důležitých listin a dokumentů. Existují také speciální schránky na zbraně. Trezorů je několik typů, kromě rozměrů a míry zabezpečení se liší také způsobem zabudování. Mezi ty nejbezpečnější patří trezory do podlahy. Podívejte se, jaké mají podlahové sejfy výhody.

Vinylové podlahy Amtico made in Britain – jaké jsou?

Vinylové podlahy Amtico made in Britain, které vydrží

Vinylová podlaha Amtico patří mezi nejstarší značky. V anglickém Coventry se podlahám věnují už 50 let. Díky půl století vývoje si mohou dovolit na své podlahy dávat nejdelší záruky, třeba i 25 let nebo dokonce doživotní záruku, což se však v různých zemích může lišit. Podlahy Amtico si dnes pořídíte ve čtyřech základních řadách. Které mají výhody a čím se liší? Čtěte dál a prozkoumejte.

Italský styl bydlení – jaký je?

Italský styl bydlení – spojení tradice i moderní elegance

Co pochází z Itálie, bývá krásné, vkusné, stylové. Ať už se jedná o umění starých malířských mistrů, architekturu, benátské sklo, práci módních návrhářů, špičkových kuchařů, pekařů a cukrářů, design spotřebičů nebo třeba italská auta. Jak vypadá italský styl bydlení?

3D podlahy kdysi a dnes.

3D podlahy – od 1. století až po delfíny pod nohama

Co jsou 3D podlahy? Vypadají prostorově, trojrozměrně. V nových podobách, za použití nových materiálů a technologií se hodně podobají reálným scénám. Místo běžné podlahové krytiny tak můžete mít doma na podlaze třeba moře s mušlemi a delfíny nebo rozkvetlou louku. Ale třírozměrné podlahy mají mnohem delší historii, než se může zdát. Podívejte se.

Dřevěné dýhované podlahy.

Dřevěné dýhované podlahy: hřejivost a krása dřeva + odolnost HDF

Chcete mít hodně odolnou podlahu, ale nejlépe dřevěnou a za dobrý peníz? Dřevěné dýhované podlahy mohou být tím pravým řešením. Vrchní vrstvu tvoří skutečné dřevo, spodní část je vysoce odolná a pevná, vhodná i na podlahové vytápění. Kdo takové podlahy vyrábí, které typy existují a z čeho se dá vybírat? Čtěte dál.

Jak na ošetření korkové podlahy – je lepší olej nebo lak?

Čím ošetřit korkovou podlahu? Je lepší olej nebo lak?

Korková podlaha je krásně hřejivá, příjemná na chůzi, má dobré tlumicí vlastnosti a je vyrobená z přírodních materiálů. Ale samotný korek na podlaze by nemusel vydržet moc dlouho. Je potřeba na něj po pokládce či přilepení k podkladu nanést ochrannou vrstvu. Tou může být lak či olej. Která z povrchových úprav je lepší?

Dřevěná dlažba – hodí se i na terasu?

Dřevěná dlažba je oblíbená podlahová krytina. Jakou vybrat?

Dřevěná dlažba je v posledních letech hodně hledaná a oblíbená podlahová krytina. Jak vypadá, z čeho bývá vyrobená, kam se hodí a jak pokládá? Můžete dřevěnou dlažbu použít jen v interiéru nebo i venku na terase či balkonu? Zjistěte o dřevěné dlažbě více a vyberte tu správnou.

Směr pokládky plovoucí podlahy.

Pokládka plovoucí podlahy – jaký zvolit směr?

Plánujete doma položit plovoucí podlahu? Asi nejvíce typů dekorů je v podobě dřeva. Ať už bude podlaha vinylová, laminátová nebo vícevrstvá dřevěná, skládá se z podlahových dílců. Dílce bývají většinou obdélníkového tvaru. Máte tak na výběr různé způsoby pokládky, zpravidla dva. Jak podlahové dílce na podklad položit? Souběžně s okny nebo napříč? Zjistěte, kdy je který způsob vhodný.

Vinylová podlaha wineo DESIGNline.

Jaká je vinylová podlaha wineo DESIGNline? Vinyl jako dřevo i kámen

Jaké jsou designové vinylové podlahy značky wineo DESIGNline? Vypadají jako přírodní dřevo, dlažba nebo kámen. Přitom jsou příjemné a měkké na chůzi, s dobrými akustickými vlastnostmi, vyšší řady vlhkuodolné a skoro všechny vhodné i pro podlahové vytápění. Podívejte se na hlavní benefity, které s vinylovou podlahou wineo® DESIGNline získáte.

Malování stěn bytu.

Velká domácí mise: malování pokoje. Jak ochránit podlahu?

Taky vás doma čeká velká jarní či podzimní mise? Tou bývá malování stěn a stropu místností v bytě a hlavně následný úklid. Pokud opomenete správnou a důkladnou přípravu před malováním, bývá uklízení dost úmorné. Jak se dlouhému úklidu po malování vyhnout a čím ochránit podlahu? Může se hodit pár tipů.

Masivní dřevěné podlahy Esco, jako před 300 lety.

Znáte dřevěné podlahy Esco? Masivní dubová podlaha jako před 300 lety

Dřevěné podlahy si lidé ve svých obydlích budují už stovky let. Dřevo, ekologický a přírodní materiál, je stále v oblibě. Mezi základní se řadí masivní, celodřevěné podlahy. Ale oblíbené jsou i dvou nebo třívrstvé dřevěné podlahy. Jedním z největších evropských výrobců dřevěných podlah, a to hlavně dubových, je česká společnost Esco Podlahy. Které podlahy vyrábí a proč si je zákazníci oblíbili? Čtěte dál.

Podlaha do garáže – kterou vybrat

Šestero typů podlahy do garáže – Kterou vybrat?

Do garáže se hodí několik druhů podlah. Podlaha v garáži by měla být dostatečně odolná vlhkosti, vůči znečištění oleji, benzínem i chemikáliemi, unést větší zátěž, být snadno udržovatelná, vydržet dlouho i během velkého kolísání teplot mezi létem a zimou. Jaké máte při výběru garážové podlahy možnosti?

Zámkový korek – hřejivá plovoucí podlaha. Jak vypadá.

Zámkový korek – jak vypadá a které jsou typy?

Korková podlaha je přírodní materiál z dubu korkového. Tlumí hluk, působí hřejivě, dobře tepelně izoluje, při správné pokládce je odolná proti opotřebení. Můžete si nechat korek na podlahu nalepit, anebo položit jako plovoucí. K tomu je určený zámkový korek – korkové podlahové dílce se zámkovým systémem. Podívejte se, jaké má plovoucí korková podlaha výhody.

Dřevěné i vinylové podlahy Tarkett.

Tarkett podlahy: Nový vinyl na podlahu i stěnu z recyklátů

Znáte podlahy Tarkett? Francouzská společnost Tarkett SA, před rokem 2008 Sommer-Allibert SA, vyvíjí a na trh dodává podlahové a stěnové krytiny pro komerční i bytové použití. Vznikla v roce 1997 spojením výrobců French Sommer-Allibert a German Tarkett AG, přičemž historie první zmiňované sahá až do konce 19. století. Podívejte se, které typy podlah Tarkett vyrábí a čím pro vás mohou být zajímavé.

Jak odmastit podlahu v kuchyni i koupelně i bez agresivní chemie? Pomůže 1000 let starý prostředek – kastilské mýdlo.

Čím odmastit podlahy v kuchyni i koupelně? 1000 let starým čističem

Pokud doma rádi a často vaříte, smažíte, fritujete a nemáte pořádnou digestoř, zřejmě víte, jak je časem kuchyně mastná, včetně podlahy. Skoro jako v restaurační velkokuchyni. Podobně může vypadat od krémů a olejíčků i podlaha v koupelně. Čím podlahy odmastit, aby nedošlo k poškození podlahové krytiny? Co když nechcete používat chemické prostředky? Sáhněte po přípravku s 1000letou historií. Čtěte dál.

Steampunk styl bydlení.

Steampunk styl bydlení – Jako v Nautilu 20000 mil pod mořem

Co je steampunk, jak vypadá bydlení ve steampunkovém stylu? Řadí se mezi fantasy, inspirován smyšlenými světy z knih Julese Vernea či Herberta George Wellse. Ale základ má reálný v dobách rozvoje parních strojů a technologií, ve století páry. Podívejte se, jak bydlení ve steampunkovém stylu zařídit.

Typy jader vinylové podlahy.

Vinylová podlaha: LVT, HDF, WPC, SPC – co to je a kterou vybrat?

Vinylové podlahy jsou na trhu už nějakou dobu i když ne každý je zná. Díky mnoha rokům vývoje výrobci vyvinuli různé materiály, ze kterých vinylové podlahy vyrábějí. Na první pohled mohou všechny vinylové podlahy vypadat podobně. Rozdíly najdete hlavně v jejich složení, zejména v jádře vinylových dílců. Podívejte se, které typy existují a čím se liší.

Vinylová podlaha do dětského pokoje.

Hodí se vinylová podlaha do dětského pokoje?

Podlahová krytina v dětském pokoji bývá někdy nejzatíženější v celém domě. Děti na podlaze řádí, malují po ní, sem tam ji polijí, upatlají plastelínou, mnohdy její odolnost zkoušejí dřevěným dětským kladívkem. Která podlaha toto všechno může vydržet? Obstojí v dětském zátěžovém testu vinylová podlaha?

Zaklikávací plovoucí podlaha Marmoleum Click.

Marmoleum Click – zaclickejte si přírodní plovoucí podlahu

Znáte linoleum? Je to přírodní podlaha dodávaná zpravidla v rolích a lepená třeba na podklad. Jednou z nejznámějších je Marmoleum®, vyrobené z korkové drti, přírodní pryskyřice, lněného oleje, barevných pigmentů a podkladové jutové tkaniny. Existuje v podobě rolí či dílců nebo čtverců lepených k podkladu, ale také jako plovoucí podlaha, kterou si položíte a „zaklikáte“ třeba i svépomocí. Zjistěte o podlaze Marmoleum Click více.

Podlahy Gerflor.

80 let vývoje – Jaké jsou podlahy Gerflor pro váš byt i firmu?

Když zástupci společnosti Gerflor uvedli na trh úspěšnou pružnou podlahovou krytinu Mipolam, v kalendáři byl rok 1937. Od té doby podlahoviny dál rozvíjejí. O 10 let později vyvinuli odolnou podlahu Taraflex. V současnosti si z portfolia společnosti Gerflor u nás můžete vybrat mnoho podlahových krytin pro zátěžové firemní, sportovní i bytové použití. Podívejte se, které typy podlah dnes Gerflor nabízí.

Koloniální styl bydlení – bydlete jako na ostrově.

Koloniální styl bydlení: Bydlete jako na ostrově

Britské impérium bylo mezi 16. a 18. stoletím největší koloniální říší na světě, stokrát větší než současná Velká Británie. Kolonisté postupně obsazovali cizí území, ostrovy po celém světě. S sebou si z domoviny brali představy o bydlení. Když je propojili s místními podmínkami a prostředím, vznikl unikátní britský koloniální styl bydlení. Čím je zajímavý, jak vypadá? A můžete si v něm vybavit i své bydlení? Čtěte dál.

Bambusová podlaha – jaké jsou typy?

Bambusová podlaha: Pod nohama jako v pralese. Znáte typy?

Co je bambus? Travina s velice odolnými a pevnými dřevnatými vlákny. Bambusů na světě roste mnoho druhů. Ty největší dorůstají do výšky 40 metrů. Díky své tvrdosti jej využívají lidé na celém světě. Ve své domovině i jako stavební materiál, v Evropě si můžete na bambusu pochutnat nebo se po něm projít – po bambusové podlaze. Které typy bambusových podlah existují?

Podlaha do fitness a posilovny.

Podlaha do posilovny, fitness i domů. Co na zem?

Pokud je pro vás pravidelné cvičení a pohyb drogou, možná přemýšlíte o vybudování své vlastní posilovny, ať doma nebo i pro klienty. Třeba plánujete otevřít fit centrum, anebo jen využít prázdnou místnost v domě. Začněte od podlahy. Jakou podlahovou krytinu zvolit, aby se vám po pádu činky nevysypala okna nebo na vás nezvonili sousedé? Podívejte se na základní typy sportovních podlah.

MP9005-coll-Jak-vybrat-vinylovou-podlahu-uvodni-MojePodlaha-cz

Podlahová guma i do domu – které typy existují?

Co je podlahová guma? Plochá pryž, která je vhodná pro použití ve výrobních, průmyslových i zemědělských prostorách. Doma se hodí například do dílny, garáže, stáje pro koně či dobytek, ale třeba i do domácí posilovny nebo ven na dětské hřiště. Zjistěte, z čeho je podlahová guma vyrobená a které typy existují.

Výroba stolku z podlahových dílců a parket.

Zbyly vám parkety na podlahu či dřevěné dílce? Vyrobte z nich stůl

Pokud si pokládáte podlahovou krytinu svépomocí, možná vám po dokončení díla zbyde pár kousků navíc, například parket nebo jiných podlahových dílců. Pár si jich nechte na případné opravy. Ale co se zbytkem? Dekory moderních podlahovin jsou hezké, jejich povrch odolný. Vyrobte si konferenční stolek. Vyzkoušejte postup v článku.

MP9005-coll-Jak-vybrat-vinylovou-podlahu-uvodni-MojePodlaha-cz

Vintage styl bydlení – interiér, nábytek a doplňky ověřené časem

Líbí se vám staré věci s patinou času? Pak se vám bude asi líbit i bydlení ve vintage stylu. Na podlaze stará prkna nebo dlažba, starožitné skříně klidně trochu prolezlé červotočem, designové svítidlo z dob první republiky, podobně letitá křesílka. Kvalitní věci „s duší“. Jak si ve vintage stylu zařídit byt a čím se liší například od retro stylu? Podívejte se.

6 měsíců na podlahách

6 měsíců na podlahách. Čtěte souhrn tipů, návodů a rad

Jděte na to od podlahy,“ říkáme občas zákazníkům, kteří si chtějí modernizovat nebo upravit svůj dům či byt a ptají se nás na rady. I proto pravidelně publikujeme články a návody týkající se výběru, instalace a údržby podlah i jiná témata související s příjemným bydlením. Ale na podlahovém blogu najdete také informace o výběru podlah pro podnikání a provozovny. Podívejte se, co je za 6 měsíců nového a o čem jsme psali.

Mopy na podlahu – které typy existují?

Mopy na podlahu: Hadr a smeták, samoždímací, parní či robota?

Podlahový mop se může zdát jen jako jednoduchá pomůcka pro úklid. Ale když si vyberete špatný typ, můžete mít místo hezky čisté podlahy jen samé šmouhy. A naopak – zvolíte-li správný mop, možná si za časem ušetříte mnoho hodin práce při úklidu a bolavá záda. Víte, které typy mopů na podlahu existují?

Minimalistický styl bydlení.

9 tipů pro minimalistický styl bydlení – Krása jednoduchosti

Černá a bílá, hodně prostoru a vzdušnosti, málo nábytku a jen minimum doplňků – takový je minimalistický styl bydlení, zvaný také jako „puristický“ nebo jen „purismus“. Jaké to je bydlet minimalisticky, jak si byt v minimalistickém stylu ne/vybavit? Podívejte se na pár tipů v článku.

Jak svařit PVC podlahu.

Jak, čím svařit a napojit PVC podlahu

Pokládáte PVC podlahu, moderního nástupce krytiny zvané kdysi „lino“? Pokud nemáte místnost s půdorysem obdélníku či čtverce, skoro vždy budete muset řešit nějaký spoj. Anebo z důvodu, že vám šířka role nestačí na šířku místnosti. I když PVC k podlaze lepíte, do nezabezpečených spojů by se časem mohly dostat nečistoty. Proto je lepší všechny spoje svařit. Jak a čím PVC svařovat? Čtěte dál.

Sametový vinyl na podlaze.

Sametový vinyl je jako mech v lese. A ty barvy!

Sametový vinyl vypadá skoro jako koberec. Ale není to koberec. Vylijete na něj víno a jednoduše vyčistíte kartáčem a vyluxujete. Nenasákne se, neušpiní. Takový je sametový vinyl Flotex® od společnosti Forbo. Z čeho je vyrobený, které typy, vzory existují, jak sametovou podlahu pokládat? Podívejte se.

Jak dezinfikovat podlahu a byt po nemoci.

9 rad, jak po nemoci dezinfikovat podlahu i celý byt od virů a bakterií

Sklátila vás nemoc? Chce to mít nohy v teple, futrovat se vitamíny a zalézt pod peřinu. Po týdnu či dvou už na tom budete snad lépe. Ale pak ještě zbývá pořádně vyčistit byt a zbavit se bacilů, aby nedostaly druhou šanci. Hlavně v dobách epidemie chřipky či koronaviru je to důležité. Na co se doma zaměřit, jak vyčistit podlahy i jiné části bytu?

9 výhod obložení schodů dřevem.

9 výhod obložení schodů dřevem. Jaké vybrat?

Když pořídíte starší dvougenerační dům, zabydlí se v něm celá rodina. Obyvatelé mají více prostoru v patře, děti své pokojíčky. Součástí interiéru se stává i původní, studené, tmavé schodiště z betonu či z teraca. Čím obložit schody a proč zvolit dřevěnou podlahu? Izoluje tepelně i akusticky, je útulné, hřejivé, odolné, voní přírodou. Obložení vám zařídíme rychle, pohodlně, za fajn cenu. Čtěte dál.

Izolace podlahy, druhy a typy.

Izolace podlahy – kterou vybrat a jaké typy existují?

Izolace podlahy, jak už označení napovídá, slouží k izolaci, oddělení podlahové krytiny od nějakého vlivu, který potřebujete utlumit, potlačit. Existuje několik typů izolací podlah, například tepelná izolace, kročejová, proti vlhkosti. Výběr vhodné izolace je důležitý, protože po pokládce podlahy už se napravuje těžko. Podívejte se na základní přehled podlahových izolací.

Podlahové palubky, podlahovky.

Podlahové palubky neboli podlahovky – jaké vybrat, jak s nimi pracovat?

Co jsou podlahové palubky? Jedná se o masivní, celodřevěné podlahy, zpravidla formátované řezivo s perem na jedné straně a drážkou na druhé. Mohou být z různých typů dřevin, podobají se obkladovým palubkám. Zjistěte, jak dřevěné palubky na podlahu vybrat i jak s nimi pracovat.

Originální využití PVC podlahové krytiny – linoryt.

Originální využití podlahových krytin 1 – Jak na linoryt

Dá se podlahová krytina použít i jinak než k položení na podlahu a následnou chůzi po ní? Ano, například v umění, kutilství, výrobě. V novém miniseriálu postupně přineseme pár tipů originálního využití podlahových materiálů. Dnes se podívejte, jak se dá v umění využít PVC podlaha či lino a vytvořit linoryt.

Zátěžová podlaha – Jakou vybrat?

Odolná podlaha: Zátěžový koberec, zátěžové PVC, Purline či vinyl?

Co znamená zátěžová podlaha? Je to podlahová krytina vhodná k většímu zatížení než k obvyklému provozu v bytě nebo rodinném domě. Pokud přemýšlíte, jakou podlahu vybrat do kanceláře, prodejny, obchodu, restaurace, kavárny nebo třeba do hudebního klubu či jiných prostor s velkým pohybem lidí, čtěte dál.

Francouzský styl bydlení.

Francouzský styl bydlení – světlo, pohodlí a vintage kousky s duší

Jak vypadá byt ve francouzském stylu? Většinou je hodně světlý, usadíte se v něm do pohodlných křesel. Vše je laděné do světlých tónů, kromě pár solitérů a třeba tmavší podlahy. K pohodlí slouží polštáře a deky, příjemnou atmosféru navozují svíčky, světla. Aby bylo na co koukat, sem tam je k vidění starý originální kousek, hodiny po dědovi, kufr z minulého století, trochu oprýskané zrcadlo. Podívejte se, jak francouzský styl bydlení vypadá.

Dřevěná podlaha – časté otázky a odpovědi.

Dřevěné podlahy: 17 častých otázek a odpovědí

Dřevěná podlaha patří k těm nejoblíbenějším. Mají řadu výhod, ale i pár nevýhod. Existují různé typy dřevěných podlah, které se hodí do různých prostředí. Pokud chcete doma chodit po dřevě, je dobré myslet na to, že podlahy ze dřeva mají určité nároky, například na vlhkost prostředí. Zjistěte o dřevěných podlahách více formou častých otázek a odpovědí v článku.

Jakou podlahu do paneláku.

Jakou podlahu do paneláku? Myslete na odhlučnění

Renovujete byt v paneláku nebo bytovém domě? Začněte od podlahy. Například stará parketová podlaha může vypadat hezky, ale kdo ví, co se skrývá pod ní. Navíc jsou dnes k dispozici moderní materiály, které vám podlahu i byt odhluční. Asi nikdo totiž nechce, aby mu na stole poskakovaly skleničky, když si sousedovic dítko dupne. Zjistěte v článku, na co se při rekonstrukci podlahy v panelovém domě zaměřit.

Jak správně změřit podlahu.

Vybíráte podlahu? Změřte si ji správně. Návod, jak na to

Možná to máte taky tak. Když jste doma naposledy v obýváku měnili podlahovou krytinu, dost jí pak zbylo v garáži. A předtím zase během pokládky podlahy v kuchyni kus chyběl, zrovna v neděli, když bylo zavřeno. Příště už ale množství objednáte přesněji – pokud vyzkoušíte návod na změření podlahy. Čtěte, jak na to.

Podlaha do chodby.

9 typů podlahy do chodby – je lepší dlažba, vinyl, PVC či lamino?

Jakou podlahu do chodby, předsíně, zádveří, verandy nebo vstupní haly? No přece dlažbu! Ještě před pár lety uvažoval jen málokdo, že by si na podlahu v chodbě, zádveří, ve vstupní hale nebo jiných prostorách s vyšším provozem položil něco jiného než dlaždičky. Dnes je ale možností mnohem více. Podlaha na chodbě může být také z odolného lamina, dřeva, litého betonu, korku i vinylu. Která je lepší? Zjistěte v článku.

Nivelační stěrka – Jak vyrovnat podlahu.

Nivelační stěrka – Jak na vyrovnání podlahy?

Asi každý podlahář vám dnes řekne, že pro pokládku podlahové krytiny musíte mít v místnosti rovný podklad. Jinak hrozí poškození položené krytiny. Pokládání volně ložených měkkých podlahových krytin, například koberců či PVC, si dnes lidé realizují často sami. Jak starý podklad pod novou podlahovou krytinu vyrovnat? Použijte samonivelační stěrku. Podívejte se v článku, jak na vyrovnání a stěrkování podlahy.

7 výhod laminátových podlah.

7 výhod laminátové podlahy. Má lamino i nevýhody?

Laminátové plovoucí podlahy patří mezi nejčastěji pokládané typy podlahových krytin. Jedním z důvodů je skvělý poměr kvality a ceny. Do jakých prostor se laminátová plovoucí podlaha hodí a kam raději ne? Na co si dát pozor při jejím používání a údržbě? Zjistěte, jaké má „laminát“ výhody, ale také nevýhody.

Podlahové topení v bytě – elektrické nebo teplovodní.

Podlahové topení v bytě – je lepší elektrické či teplovodní?

Brr, ledová podlaha v zimě v koupelně – to nemiluje asi nikdo. Zima je většinou člověku od noh. Takže i teplo. Pokud máte nohy hezky v teple, je hned fajn. Lepší je vstávat naboso na příjemně teplou podlahu. Podlahové topení si získává stále větší oblibu. Je lepší elektrické nebo teplovodní? Čtěte dál.

Skandivávský styl bydlení – přírodní materiály, světlé barvy a hodně světla.

Skandinávský styl bydlení, severský či dánský – světlo a příroda

Milujete přírodu, dřevo, kameny, hodně světla a světlé, čisté barvy? Zařiďte si byt v severském, neboli skandinávském či dánském stylu. Tvoří jej světlé stěny, jednoduchý dřevěný nábytek, čisté linie, decentní bytový textil, svítidla a svíčky. Podívejte se a zjistěte, jak si byt poseversku vybavit.

Co jsou PVC podlahy a kam se hodí.

Co jsou PVC podlahy, kdysi levné „lino“? Kolik stojí a kam se hodí

Lino – v dobách minulých byla tato podlahová krytina snad v každém panelákovém bytě už „od výroby“. Podobné typy podlah jsou v oblibě i dnes. Mají své výhody, jen už se nejedná o „lino“, ale o moderní PVC krytinu. Co PVC podlahy vlastně jsou, čím se liší od starého lina či linolea, kam se hodí a kolik přibližně stojí? Zjistěte v článku.

MP9016-Kolik-stoji-pokladka-podlahy-uvodni-MojePodlaha-cz

Kolik stojí pokládka plovoucí i jiné podlahy?

Jaká je cena plovoucí i jiné podlahy? Na kolik přijde pokládka podlah, s jakými výdaji je třeba počítat? Cena za metr podlahové krytiny krát počet metrů podlahové plochy místnosti totiž není vše, co v případě realizace podlahy zaplatíte. Přečtěte si, z čeho všeho se skládá cena pokládky nové podlahy, zjistěte orientační součet.