Ceník PVC podlah

Ceník pokládky podlahy a podlahářských prací

Cena pokládky se odvíjí od toho, jakou podlahu a jakým způsobem chcete položit. Vhodný způsob pokládky vám samozřejmě rádi doporučíme. Máte-li zájem o nezávaznou kalkulaci na míru zdarma, kontaktujte nás.

Cena pokládky jakého typu podlahy vás zajímá?

Podlahy lze pokládat dvěma způsoby – plovoucím nebo lepeným. Výhody a nevýhody každého z nich vám rádi vysvětlíme, kontaktujte nás.

Máte-li zájem o nezávaznou kalkulaci na míru ZDARMA

KONTAKTUJTE NÁS

Cena pokládky PVC podlahy

PVC podlaha pokládáme na vystěrkovaný a zbroušený podklad, poněvadž tento materiál vyžaduje hladkou podkladní vrstvu. Vyrovnávací a vyhlazovací stěrka včetně penetrace a práce stojí cca 240,-Kč/m2 v závislosti na druhu a stavu původního podkladu.

Po vyschnutí stěrky a vytvoření instalačního plánu nařežeme pásy PVC na požadovaný počet a požadovanou délku.

Na podklad natáhneme lepidlo určené k lepení PVC, které stojí 76,-Kč/kg a jeho spotřeba je cca 300g/m2. Do něj položíme nařezaný pás PVC a buďto jej zaválcujeme nebo vyhladíme korkovým hladítkem. Díky tomu lepidlo roztáhneme po celé ploše rubu krytiny a také odstraníme přebytečný vzduch.

Další pás položíme podobným způsobem, ale jejich konce mírně překryjeme a následně oba konce prořízneme naráz. Tím vytvoříme téměř neznatelný spoj. Pokládka stojí 90 Kč/m2.

Vzniklý spoj je možné dodatečně zacelit proti zatékání vody takzvaným studeným spojem bez nutnosti svařování. Toho docílíme aplikací chemikálie do těsného spoje pomocí jehly – tato chemikálie rozleptá PVC ve spoji a tím se spoj uzavře.Práce na studeném spoji stojí 25 Kč/bm včetně materiálu.

Pro ukončení podlahy instalujeme obvodové lišty v dekoru PVC, kdy materiál stojí 39 – 80 Kč/bm a práce 70 Kč/bm včetně montážního materiálu.

Na kolik tedy pokládka PVC podlahy vyjde?

Pro lepší představu v tabulce níže uvádíme přibližnou kalkulaci dle plochy, na kterou je podlaha pokládána. Jde o orientační ceny, přesnou kalkulaci vám rádi připravíme zdarmakontaktujte nás:

Velikost podlahy 20 m²  Cena montáže podlahy je přibližně 450,- Kč

Velikost podlahy 80 m²  Cena montáže podlahy je přibližně 420,- Kč

Velikost podlahy 150 m²  Cena montáže podlahy je přibližně 360,- Kč

Vysvětlení DPH:

Zvýhodněná sazba DPH pro stavební práce v soukromých objektech (rodinné domy do 300 m² a byty do 150 m²)
Veškeré ceny jsou uvedeny bez DPH 15 % nebo 21 %.
Práce + materiál = DPH 15%
Když pouze práce = DPH 15%
Jen koupě materiálu bez práce = DPH 21%