Laminátové podlahy – výrobci

Laminátové podlahy Praha

Jsou nedílnou součástí našich domácností. Oblíbené jsou zejména pro rychlou pokládku, odolnost vůči opotřebení a poškrábání a jednoduchou údržbu. Cenové rozpětí je poměrně značné a odvíjí se od kvality použitých materiálů a celkového zpracování.

TIP >> Laminátové podlahy Egger

Velmi důležitá je kvalita a hustota lisování prostřední části lamely, ta totiž zaručuje odolnost vůči vlhkosti, stabilitu a sílu zámkového spoje.

Dalším faktorem rozdílné ceny je provedení povrchové úpravy a jeho kvalita. Povrchová úprava imituje různé přírodní materiály, dražší typy od dřevěné podlahy pouhým okem nerozeznáte.

TIP >> Pokládka laminátové podlahy

Co je laminátová podlaha? Z čeho se laminátové plovoucí podlahy skládají?

Laminátová podlaha je z velké části vyráběna z dřevěných materiálů. Nosný materiál je tvořen z MDF, HDF nebo výjimečně – jemná dřevovláknitá deska s fenolovou pryskyřicí.

Jako u všech vícevrstvých podlah, má i laminátová podlaha protitahovou vrstvu. Horní nášlapná vrstva je z potištěného papíru, napuštěným teplem tvrditelnými pryskyřicemi a překryta ochrannou vrstvou, která může mít libovolný vzor. Různé variace dekorů laminátových podlah uspokojí každého od klasického dřevěného vzoru po nejrůznější variace barev.

Laminátové podlahy jsou oblíbeným typem především díky své odolnosti, jednoduché údržbě, nabídce nepřeberného množství dekorů a povrchových úprav, jednoduché montáži a dlouhé životnosti.

Jaké jsou ceny laminátových podlah?

Ceny nejlevnějších laminátových podlah se v současnosti pohybují kolem 360,-Kč/m2. Na opačné straně cenového rozpětí a kvality se ceny laminátových podlah pohybují kolem 650,-Kč/m2.

Jaké faktory ovlivňují cenu laminátové podlahy?

Proč takové cenové rozpětí laminátových podlah? Samozřejmě vše souvisí s kvalitou a celkovým zpracováním. Velmi důležitá je kvalita a hustota lisování prostřední části lamely plovoucí podlahy – dřevovláknité desky. Ta mimo jiné zaručuje i odolnost vůči vlhkosti, stabilitu a sílu zámkového spoje a tím i stabilitu celé podlahy. A v neposlední řadě i kvalita provedení povrchové úpravy. Ta tu méně, tu více zdařile imituje různé přírodní materiály.

Laminátové podlahy v horním cenovém pásmu od dřevěné podlahy pouhým okem nerozeznáte. S rozeznáváním od dřevěné podlahy budete mít problém i při samotném dotyku.