K čemu se hodí podložka pod kolečkové křeslo.

Podložka pod židli i kancelářské křeslo – k čemu se vám hodí?

Používáte v pracovně kancelářské křeslo nebo židli? Ochraňte podlahu před poškozením a ušpiněním pomocí ochranné podložky. Co je podložka pod kolečkovou židli, k čemu se hodí a jaké existují typy? Čtěte v článku.

Předejděte poškození podlahy

Zřejmě se vám už někdy stalo, že při jiném rozmístění nábytku zůstaly na původním místě otlaky od noh pohovky, skříně nebo knihovny. Stejně tak mohou podlahovou krytinu poškodit kolečka kancelářského křesla nebo židle. Proto je dobré si pořídit ochrannou podložku. Některé podlahy jsou totiž k poškození a otlakům více náchylné. Ale podložka pod židle má i jiné výhody.

Co je podložka pod židli a k čemu se vám hodí?

Podložka pod kolečkovou židli.
  • Podložka pod kancelářskou židli chrání podlahovou krytinu před poničením, ušpiněním od bot a poškrábáním od koleček kancelářské židle.
  • Na spodní straně má podložka protiskluzovou vrstvu, drží tak pevně na místě. Díky hladkému vrchnímu povrchu se na ní můžete se židlí nebo kolečkovým křeslem snadno pohybovat.

Podložky pod židle jsou vyrobené z termoplastů – z polyethylenu nebo tvrdšího polykarbonátu. Většinou bývají z průhledného materiálu, takže podlaha nebo koberec je přes ně hezky vidět. Ale existují i barevné podložky pod kolečkové židle. Někteří prodejci nabízí podložky s tematickým potiskem nebo obrázkem.

Podložka pod kancelářskou židli.

Tloušťka podložek se pohybuje od 1 mm do 3 mm, podle toho, na jakou podlahovou krytinu ji položíte.

Na co dalšího se ochranná podložka hodí?

Kromě kancelářských židlí a křesel ji využijete také pod keramické květináče, dětskou židli u jídelního stolu, skříň, stůl, tiskárnu nebo kopírku.

Typy podložek pod židli

Existuje několik typů podložek – univerzální, pro hladké podlahy a koberce.
Dělí se podle toho, na jaký druh podlahy je položíte.

Podložky pod židle na tvrdou podlahu

Ochranná podložka pod židli.

Podložku použijte na hladkou a tvrdou podlahu jako je dřevěná, laminátová a vinylová podlaha či podlaha z PVC. Podložka pod kancelářskou židli má na spodní straně protiskluzovou vrstvu, pomocí které pěkně přilne k podlahové krytině a nehýbe se.

Podložka pod židli na koberec

Podložka pod kancelářskou židli na koberec.

Podložka na koberec bývá silnější, kolem 3 mm. Výrobci ji opatřují na spodní straně mnoha malými hroty, aby zůstala na místě a koberec zůstal nepoškozen.

Vyberte správný rozměr podložky pod kolečkovou židli

Jak by měla být podložka velká? Nejprve si změřte, na jak velké ploše se s židlí přibližně pohybujete. Je totiž důležité kolečky nejezdit přes okraj podložky. Jinak můžete podložku i podlahu poničit.

Tvary a rozměry podložek jsou různé. Na trhu najdete podložky o rozměru strany 120–150 cm, i 200 cm. Existují též podložky, které do sebe můžete spojit systémem puzzle. Někteří prodejci nabízí také výřez podložky na míru podle vašeho přání.

Ochranná podložka pod židli může mít tvar obdélníku, čtverce, oválu, kruhu nebo písmene L.

Tip: Pokud zakoupíte podložku zabalenou v roli, co nejdříve ji vybalte, aby nebyla dlouho srolovaná.

Ochraňte díky podložce pod židle podlahu před poškozením, aby vám vydržela po mnoho let.

Objevte další zajímavosti na podlahovém blogu.