Archiv kategorie Plovoucí podlahy

Rubrika článků o plovoucích podlahách, které pokládá firma Romana Šipláka MojePodlaha.cz z Prahy Holešovic. Zkuste náš zákaznický servis. S důvěrou.

Skandivávský styl bydlení – přírodní materiály, světlé barvy a hodně světla.

Skandinávský styl bydlení, severský či dánský – světlo a příroda

Milujete přírodu, dřevo, kameny, hodně světla a světlé, čisté barvy? Zařiďte si byt v severském, neboli skandinávském či dánském stylu. Tvoří jej světlé stěny, jednoduchý dřevěný nábytek, čisté linie, decentní bytový textil, svítidla a svíčky. Podívejte se a zjistěte, jak si byt poseversku vybavit.

Co jsou PVC podlahy a kam se hodí.

Co jsou PVC podlahy, kdysi levné „lino“? Kolik stojí a kam se hodí

Lino – v dobách minulých byla tato podlahová krytina snad v každém panelákovém bytě už „od výroby“. Podobné typy podlah jsou v oblibě i dnes. Mají své výhody, jen už se nejedná o „lino“, ale o moderní PVC krytinu. Co PVC podlahy vlastně jsou, čím se liší od starého lina či linolea, kam se hodí a kolik přibližně stojí? Zjistěte v článku.

MP9016-Kolik-stoji-pokladka-podlahy-uvodni-MojePodlaha-cz

Kolik stojí pokládka plovoucí i jiné podlahy?

Jaká je cena plovoucí i jiné podlahy? Na kolik přijde pokládka podlah, s jakými výdaji je třeba počítat? Cena za metr podlahové krytiny krát počet metrů podlahové plochy místnosti totiž není vše, co v případě realizace podlahy zaplatíte. Přečtěte si, z čeho všeho se skládá cena pokládky nové podlahy, zjistěte orientační součet.

MP9015-Lepena-nebo-click-vinylova-podlaha-uvodni-MojePodlaha-cz

Lepená nebo click vinylová podlaha? Zjistěte, která je lepší

Je lepší vinylová podlaha lepená nebo zaklikávací „click“ varianty podlahy? Záleží, co u pokládky podlahy preferujete. Lepená je levnější, ale náročnější na přípravu podkladu i instalaci. Vinylové podlahy „click“ jsou jednodušší na pokládku, ale zase o něco nákladnější. Přečtěte si výhody a rozdíly obou variant.

Jak odstranit starou plovoucí podlahu.

Jak odstranit starou plovoucí podlahu nebo linoleum?

Rekonstruujete podlahu? Nejprve je potřeba odstranit tu starou. Jak ji demontovat? Zjistěte, jak odstranit plovoucí podlahu nebo linoleum či PVC z betonového podkladu i kam odvést staré podlahové krytiny, suť a škváru. Jak odstranit plovoucí podlahu při rekonstrukci podlahy? Postup demontáže se liší tím, zda máte plovoucí podlahu k podkladu přilepenou či ne. a) Zámková […]

Přírodní linoleum.

Přírodní linoleum – z čeho se vyrábí a jaké má výhody?

Lidé chtějí čím dál více žít v souladu s přírodou a záleží jim na tom, jakými materiály se obklopují ve svých domovech. Přejete si novou podlahu z přírodních materiálů? Linoleum je 100% naturální produkt. Zjistěte, kolik stojí, z čeho se vyrábí, čím se liší od PVC, jaké jsou jeho výhody nebo jak přírodní linoleum udržovat. […]

Podlaha na terasu.

7 vhodných materiálů pro výběr podlahy na terasu

Terasa a balkon jsou místem, kde si odpočinete nebo posedíte s přáteli u venkovního grilu. Jakou zvolit podlahu do exteriéru, aby odolala horkému slunci i mrazivé zimě? Venkovní podlaha by měla být odolná, praktická na údržbu a příjemná na došlap. Zároveň má ideálně ladit s barvou fasády a zahradním chodníkem. Zjistěte, jaké existují možnosti.

MP9010-Provence-styl-bydleni-uvodni-MojePodlaha-cz

Provence styl bydlení – vytvořte domov s vůní levandule

Levandulová pole, slunečnice, malebné horské vesničky, moře a bohatá historie. To je francouzská Provence. Přineste si kousek z tohoto regionu do svého domova. Čím se vyznačuje provence neboli provensálský styl bydlení? Jaké barvy se k němu hodí a jak vybavit domácnost? Inspirujte se tipy v článku.

MP9009-Typy-podlah-uvodni-MojePodlaha-cz

Podlahové krytiny – znáte všechny typy?

Které typy podlah existují, jaké jsou nejpoužívanější a které například méně známé? Druhů podlah je mnoho, například i beton, lité podlahy, kamenné dlaždice nebo třeba udusaná hlína. My se podíváme jen na podlahové krytiny, tedy materiály, které se pokládají na předem připravený podklad. Zjistěte více o typech podlah a vyberte si tu správnou.

MP9003-coll-Uvodni-Jak-vybrat-podlahu-do-kuchyne-MojePodlaha-cz

Podlaha do kuchyně – jak ji vybrat?

Zřejmě se vám už v kuchyni stalo, že vám spadl talíř nebo se na podlahu vylila voda. Podlahová krytina do kuchyně by měla být odolná proti vodě, poškození a vydržet po dlouhé roky. Zároveň má být příjemná při chůzi naboso, zvlášť v kuchyních, které jsou spojené s obývacím pokojem. Které typy podlah se hodí do kuchyně a proč? Zjistěte více.