marmoleum prirodni linoleum cena

Přírodní linoleum Marmoleum a jeho cena

Jaká je cena Marmolea? Přestala vás bavit podlaha à la imitace dřeva? Chcete originální podlahu, kterou nebude mít každý druhý soused ve vaší ulici? Upřednostňujete přírodní materiály, které nezatěžují životní prostředí a zároveň patří k nejkvalitnějším na trhu? Pokud jste alespoň jednou odpověděli “ano”, měli byste se seznámit: čistě přírodní linoleum jménem Marmoleum®.

Marmoleum Praha – Z přírody rovnou do vašeho obýváku

Marmoleum® je obchodní značka podlahové krytiny od společnosti Forbo – přírodní linoleum. Na jeho výrobu se opravdu používají pouze přírodní a snadno obnovitelné suroviny. Základem je lněný olej, který se po přidání kyslíku mění na lněnou fermež. Do ní se přimíchá směs z borovicové pryskyřice, vápence, dřevěné a korkové moučky a přírodních pigmentů. Když je hmota hotová, zahřeje se a za pomoci vysokého tlaku se lisuje na jutovou textilii. Životnost marmolea se odhaduje až na 50 let. A když doslouží, můžete jej bez obav hodit na kompost nebo spálit (další výhoda přírodního složení).

Marmoleum® je homogenní podlahová krytina (tzn. že struktura a barva prostupují skrze celou tloušťku materiálu). Drobné oděrky tak nejsou na první pohled vůbec zřetelné. Dokonce ani drápky domácích mazlíčků Marmoleum® nepoškrábou. Dojde-li náhodou k většímu poškození, můžeme je opravit buď tmelem nebo vyříznutím poškozeného dílu a nalepení nového. Lepší odolnost a trvanlivost přírodního linolea navíc zajišťuje dvojitá ochranná vrstva vytvrzená UV zářením TopShield2. Tu lze v případě potřeby renovovat. A díky ní je i údržba podlahy snazší, ale o tom až po tom.

Jelikož se jedná o pružný materiál, šetří při chůzi vaše klouby a navíc tlumí kročejový hluk. Na dotyk je Marmoleum® velmi příjemné až hřejivé. Pro zvýšení efektu ho lze zkombinovat s podlahovým topením.

Přírodní linoleum. Může podlaha léčit?

Další nespornou výhodou marmolea je naprostá zdravotní nezávadnost, ba dokonce jeho pozitivní účinek na zdraví lidí. Vždyť se jeho hlavní složka – lněný olej – často používá jako přírodní lék na onemocnění dýchacích cest. Také byl potvrzen nealergenní charakter této jedinečné podlahové krytiny. Marmoleum®bakteriostatické vlastnosti, tzn. že umí potlačit množení nebezpečných bakterií a mikroorganismů (mj. bakterie MRSA – Stapylococus aureus). Ne nadarmo se o marmoleu mluví jako o podlaze alergiků a astmatiků. Hojně se používá i ve školách, nemocnicích a jiných hygienicky náročných provozech.

marmoleum Egger Classic 31 H1064 Tresen Henderson

Marmoleum a údržba

Zdravotní nezávadnosti napomáhá i snadná údržba marmolea. Povětšinou jej stačí vysát či setřít vlhkým prachovým mopem. Jednou za čas můžete použít i čisticí přípravek. Ne však, jak je v mnohým českých domácnostech zvykem, běžný přípravek na nádobí, ale prostředek určený na podlahy.

Přilepit, či nepřilepit Marmoleum. Toť otázka

Způsob pokládky přírodního linolea záleží na typu, který si pořídíte. Pokud zvolíte Marmoleum® Forbo v roli (kolekce Home), bude potřeba jej celoplošně přilepit disperzním lepidlem. K tomu potřebujete předem dobře připravený, vystěrkovaný, čistý, pevný, hladký a suchý povrch. Jelikož se jedná o přírodní materiál, má jisté specifické vlastnosti. Proto je vhodné nechat pokládku na specializované firmě, která má certifikát společnosti Forbo. Cena marmolea v roli:

Marmoleum cena za m2: cca 750 Kč/m2

K lepení je určena i kolekce Marmoleum® Modular, která se skládá z různě velkých obdélníků a čtverců. Ty lze vzájemně kombinovat tak, aby vznikly originální barevné obrazce či vzory. Jednotlivé dekory se dělí do tří témat podle typu odstínu: Colour (zářivé barvy), Shade (neutrální odstíny) a Marble (barvy přírody). Nebojte se experimentovat a vytvořte si jedinečnou podlahu, která oživí váš domov.

>>> Marmoleum ceny <<<

Kolekce Forbo Marmoleum® Click se vyrábí v lamelách a čtvercích a jak už název napovídá, k instalaci se používá zámkový systém (s inovovaný zámkem 5G). Oproti marmoleu v roli jsou lamely a čtverce navíc opatřeny středovou voděodolnou HDF deskou a spodní vrstvou z korkové dýhy. Cena plovoucího marmolea:

Plovoucí marmoleum cena za m2: cca 1500 Kč/m2

Marmoleum® je doménou společnosti Forbo Group – světového lídra v oblasti podlahových krytin a lepidel. Kromě přírodního linolea se v jejím portfoliu objevuje i (sametový) vinyl a koberce. To vše pro bytové i komerční využití. Teď si ale pojďme v pár bodech shrnout důvody, proč byste si Marmoleum® ne/měli pořídit i vy.

Hlavní výhody přírodního linolea:

 • zdravotní nezávadnost, vhodné pro alergiky a astmatiky
 • šetrnost k životnímu prostředí
 • dlouhá životnost (až 50 let)
 • jedinečné barevné dekory
 • nekonečné možnosti kombinací barev a vzorů
 • ochranná povrchová vrstva TopShield2
 • snese vysokou zátěž, odolává i bodovému zatížení
 • je příjemné a teplé na dotek
 • možnost kombinace s podlahovým vytápěním
 • antistatický povrch
 • možnost renovace poškozených částí
 • dobré akustické vlastnosti (tlumí hluk)
 • snadná a nízkonákladová údržba

Nevýhody přírodního linolea:

 • vyšší pořizovací náklady (cca 500 – 1500 Kč/m2)
 • nedoporučuje se do vlhkých prostor (např. koupelny)
 • někdo může při vlhkém vytírání cítit lehce nepříjemný odér , který po uschnutí podlahy zase zmizí
Kdo si hraje (s barvami), nezlobí

Zapomeňte na fádní podlahy, které se snaží napodobit dřevo. Vyšperkujte svůj domov jedinečnou designovou podlahovinou, která nikdy neomrzí. Poskládejte si v obýváku černo-bílou šachovnici, dětem v pokoji vytvořte pestrobarevnou mozaiku a v ložnici vsaďte na decentní odstíny přírody. Tohle všechno Marmoleum® umí.