pvc podlaha podrobne

PVC podlaha, nebo linoleum? Víte, čím se od sebe liší?

Stále hledáte univerzální podlahovou krytinu, která bude dostatečně odolná a zároveň atraktivní na pohled? Vaše finanční možnosti nejsou neomezené, ale na kvalitě šetřit nechcete? Víme, co potřebujete. Jednu z našich perfektních PVC podlah. Pojďme se podívat, z čeho můžete vybírat.

Z čeho a jaké jsou PVC podlahy?

PVC je zkratkou pro polyvinylchlorid – třetí nejrozšířenější umělou hmotu na světě. Pozor, nepleťte si PVC podlahové krytiny s vinylovými podlahami. Vinyl je tvrzený, PVC podlahy jsou naopak měkčené (dodávají se v rolích). Často se PVC podlahy chybně označují jako linoleum či lino. Linoleum je ale silnější, měkčí a skládá se převážně z přírodních materiálů (pryskyřice, lněný olej, dřevitá moučka, korkový prach, juta,…).

Podlahové krytiny PVC jsou dvojího typu: homogenní a heterogenní. Homogenní PVC podlahy mají po celé tloušťce stejné složení. Zato heterogenní PVC podlahy se skládají z několika různých vrstev (podkladová, nosná a nášlapná vrstva). Za homogenní PVC si sice trochu připlatíte, ale jeho vyšší kvalita vás jistě potěší.

Hlavní výhody podlahové krytiny PVC

  • atraktivní vzhled dekorů, které lze vzájemně kombinovat
  • vysoká chemická a mechanická odolnost
  • dostupnost v různých šířích
  • výborné tepelné vlastnosti
  • vhodné k pokládce na podlahové topení
  • snadná údržba
  • přijatelná cena

PVC podlahové krytiny najdete i v naší nabídce

MojePodlaha.cz ví, jaké oblibě se PVC podlahy těší mezi jejími zákazníky. Proto na našich webových stránkách i ve vzorkovně najdete spoustu dekorů podlahových krytin z PVC. Prvním typem jsou PVC podlahy s textilní (filcovou) podložkou. Výhodou oné textilní podložky je, že vyrovná drobné nerovnosti podkladového povrchu a přináší větší pohodlí při chůzi. V menších místnostech se tento typ PVC podlah nemusí ani lepit. To je nutné pouze při pokládce ve větších prostorách. Přijďte se k nám podívat na PVC podlahy značek IVC, Gerflor nebo Luxury Vinyl.

Od společností IVC a Luxury Vinyl máme ještě druhý typ podlahových krytin PVC s pěnovou podložkou. Oproti obyčejným měkčeným PVC podlahám obsahují navíc skelnou mřížku, která zvyšuje rozměrovou stabilitu a odolnost materiálu.

Belgická společnost IVC nabízí PVC podlahy nejen pro domácnosti (kolekce Merkur), ale i pro komerční a průmyslové využití, kde je zapotřebí vyšší odolnost (kolekce Solid 270). Vysokou odolnost zajišťuje speciální PU ochranná vrstva HyperGuard+ a přispívá i celková tloušťka 2 mm (z toho 0,7 mm je nášlapná vrstva). V kolekci Solid navíc najdete originální barevné dekory s tečkami, proužky apod.

Na co si dát pozor při výběru podlahové krytiny PVC?

Jak jste už zjistili, heterogenní PVC podlahy jsou skvělým kompromisem kvality a ceny pro domácí i komerční využití. Jejich jedinečný vzhled vás okouzlí a praktické užitné vlastnosti přesvědčí, že jsou pro vás vhodnou volbou. Při výběru konkrétní PVC podlahy se zaměřte především na zátěžovou třídu a tloušťku nášlapné vrstvy – čím vyšší (třída i tloušťka), tím lepší odolnost podlahy. A přemýšlejte i nad ideální šíří role, abyste minimalizovali spoje.

Nebudete-li si vědět rady s výběrem, obraťte se na nás. Rádi vám poradíme a následně podlahu i položíme ;-).

MojePodlaha.cz