8 duvodu vinylove schody

8 důvodů proč byste měli své schody obložit vinylem

Obrovskou výhodou vinylové podlahové krytiny je, že kromě tradičního využití na podlahy ji můžete použít i na obložení interiérových schodů. Schody z vinylu mají spousty výhod. Od těch estetických, přes izolační, až po funkční. Pojďme se podívat, co vám obložení schodů vinylem přinese.

Obkládání schodů vinylem a 8 důvodů proč

1/ Moderní design

Vinylové schody vyrábíme tak, aby dokonale ladily s vaší podlahou v patrech i celým interiérem. Schody z vinylu jsou unikátní svým čistým a souměrným vzhledem, který není narušen nevzhlednými přechodovými lištami. Hrany schodů jsou ohnuté patentovaným systémem a plynule navazují na další části schodnic. Podlahy v patře, obvodové lišty i schody jsou v jednotném dekoru.

vinylove schody s nosem

Vaše schody budou díky vinylovým podlahám v autentických imitacích dřevěných prken, nebo kamenné dlažby působit luxusním dojmem. V našem katalogu máte na výběr z několika stovek různých dekorů.

2/ Izolace

Výborné izolační vlastnosti vinylových podlah jsou všeobecně známé. Izolují nejen hluk (výhoda u rodin s velmi živými dětmi), ale i teplo, takže se nemusíte bát, že by vás “zebalo od noh”. Zvláště potom vinylové podlahy Fatra s izolační korkovou vrstvou jsou v oblasti izolace špičkové.

3/ Uživatelský komfort

Vinylové schody si zamilují i vaše bosé nohy. Jsou velice komfortní, měkké a hřejivé na dotek a vytváří skvělou akustiku. Navíc se můžete spolehnout, že jsou stoprocentně bezpečné, díky protiskluzové úpravě. A to je u schodů velice důležitá vlastnost.

vinylove schody nos

4/ Odolnost

Schody z vinylu přebírají všechny vynikající vlastnosti vinylových podlah. Tím máme na mysli především vysokou odolnost proti mechanickému poškození (oděru, otlačení, poškrábání) a vodě. Ta je zajištěna ochrannou povrchovou vrstvou z polyuretanu.

5/ Variabilita

Vinylové schody vám můžeme vyrobit z jakéhokoli typu a dekoru vinylové podlahy (lepený, zámkový), který najdete v našem katalogu MojePodlaha.cz. Dokonce je možné kombinovat různé dekory. V každém případě budou vaše schody naprosto originální a jedinečné. Vinylové obložení vyrábíme na zakázku, přesně na míru každému schodišti zvlášť.

6/ Snadná údržba

Údržba vinylových schodů a schodišť je velmi jednoduchá. Stačí když je občas vysajete a následně vytřete vlhkým hadrem.

Pozor! Na vinylové podlahy nikdy nepoužívejte čisticí přípravky, které obsahují změkčovadla (např. Savo). Ideální bude, když při každém vytírání kromě čisticího prostředku přidáte i udržovací prostředek, který polyuretanový povrch nejen vyčistí, ale i ošetří. Tak se můžete spolehnout na dlouhou životnost a perfektní funkčnost.

7/ Zdravotní nezávadnost

Stejně jako vinylové podlahy i vinylové schody jsou naprosto zdravotně nezávadné a vhodné pro děti, alergiky a astmatiky.

oblozeni schodu vinylem

8/ Cenová výhoda

Cena vinylového schodiště je vždy individuální. Rádi vám spočítáme nezávaznou cenovou nabídku pro vinyl na schody. Stačí, když nám zavoláte na tel. číslo +420 732 653 738 nebo se zastavíte v naší vzorkovně v Praze (Argentinská 40

170 00 Praha 7 – Holešovice).

Na obložení schodů vinylem jsme tu my

V pokládání vinylové podlahy máme praxi. Obkládání schodů vinylem vám rádi také zajistíme. Pokud máte zájem o renovaci vašich stávajících schodů pomocí vinylu, vyberte si v našem katalogu dekor, ozvěte se nám a my už se o vše postaráme. Schody si k vám přijedeme zaměřit, uděláme vám cenovou kalkulaci a pak už se můžeme pustit do výroby a obkládání schodů vinylem.