plovouci podlahy vodeodolnost

Plovoucí podlahy a voděodolnost. Jaké si vybrat?

Snad v každé domácnosti se čas od času stane menší, či větší mokrá nehoda. Jednou je to dětmi vylitý čaj, jindy kaluž po manželově sprše a výjimkou nejsou ani zlatavé loužičky od našich zvířecích miláčků. Ne každá podlaha snese takovou zátěž. Proto do kuchyně a koupelny vybírejte podlahy velice obezřetně. Poradíme vám, které podlahové krytiny jsou voděodolné, a kterým se raději vyhnout.

Aby vám podlaha neuplavala

Koupelna, kuchyň a předsíň jsou pro podlahu z hlediska vlhkosti nejrizikovější. V koupelně a kuchyni se často drží vlhkost, sráží se tu pára a voda nezřídka stříká až na podlahu. Předsíň dostává zabrat především na podzim, když prší a v zimě, kdy si domů na botách nosíme nánosy sněhu. Poradíme vám, jak předejít předčasnému zničení vaší nové podlahy.

pusobeni vody na podlahu

Ač dlouhodobé působení stojaté vody neprospěje žádné podlahové krytině, najdou se materiály, které se do vlhkých prostor spíše nehodí. Máme na mysli dřevo a laminát. Pokud se stane, že vám na dřevěnou podlahu něco ukápne, a vy to hned setřete, o svoji podlahu nepřijdete. Nesmí se to ale opakovat příliš často. Pokud opravdu stojíte o dřevěnou podlahu, volte raději mezi exotickými dřevinami (např. teak), které jsou v tomto směru odolnější. Pokud plánujete pokládat podlahu na podlahové topení, vybírejte z dřevěných vrstvených podlah, které jsou při změně vlhkosti rozměrově a tvarově stálé.

U laminátových podlah musíte být opatrnější. Delší působení vody by mohlo způsobit nabobtnání laminátových desek. Pokud laminátovou podlahu, tak jedině s voděodolnou vrstvou na povrchu a vodotěsným zámkovým spojem či tmelem. Velmi důležitá je také kvalita pokládky. Voda nesmí mít možnost zatéct ani do té nejmenší skulinky.

DOPORUČUJEME:

Aqua+ – výjimka potvrzující pravidlo

Jedinou opravdu voděodolnou výjimkou z laminátových podlah je kolekce Egger Aqua+. U těchto podlah se nemusíte bát deformací způsobených vlhkostí, či změnou klimatických podmínek. Jsou velmi odolné vůči působení vody, a proto je možné je udržovat pomocí parního čističe. Další nespornou výhodou je jejich protiskluzový povrch, který zvláště ve vlhké koupelně určitě oceníte.

Díky robustnosti a vysoké kvalitě se užívání podlah z kolekce Aqua+ nemusí omezovat pouze na soukromé prostory. Skvěle se hodí i do obchodních domů, restaurací a hotelů. Můžete vybírat z široké nabídky dekorů, které imitují keramickou dlažbu, kamennou podlahu i přírodní dřevo.

laminatova podlaha egger aqua

Vinyl je prostě držák

Vinylové podlahy obecně jsou jedny z nejodolnějších podlahových krytin na trhu vůbec. Nejen že odolávají vlhkosti a opotřebení, navíc velmi dobře vedou teplo, takže jsou vhodné i k pokládce na podlahové topení. Navíc můžete vybírat z rozsáhlé nabídky dekorů (imitace dřeva, dlažby i barevné dekory).

Ideální volbou do vlhkých místností jsou celoplošně lepené vinylové podlahy. Vysoká funkčnost, trvanlivost, příjemná akustika a především voděodolnost zajistí, že se této podlahy jen tak nezbavíte. Jediné, co potřebujete, je rovný podklad připravený k lepení vinylových dílců.

Vsaďte na jistotu jménem Hydrocork

Chcete-li svůj interiér vybavit opravdu kvalitní, a především zaručeně voděodolnou podlahou, doporučujeme vsadit na vinylovou podlahu s korkovou základovou deskou, od firmy Wicanders. Nejen vinyl, ale i korek má úžasné vlastnosti, které jsou pro výrobu podlahových krytin ideální – pružnost, ohebnost a stlačitelnost.

hydrocork vodeodolna plovouci podlaha

Vinylové podlahy Wicanders z kolekce Hydrocork jsou opatřené jedinečnou Corktech technologií, která zaručuje výbornou vodě/odolnost, tepelný komfort a pohodlí. Dvě korkové vložky redukují hluk a vytváří příjemně měkký povrch při chůzi. K odolnosti přispívá i finální úprava UV keramickým lakem. A rozhodně musíme zmínit i hypoalergennost a 100% recyklovatelnost vinylových podlah Wicanders Hydrocork.

Moderně, kvalitně, a hlavně funkčně

Už dávnou jsou pryč doby, kdy byla ve všech koupelnách položená studená keramická dlažba. Ta sice spolehlivě odolá i stojaté vodě, ale rozhodně nesplňuje kritérium protiskluzového povrchu. Nechte dlažbu babičkám a vybavte svou koupelnu či kuchyň moderními materiály s unikátními funkčními vlastnostmi.

Máte dotaz? Napište nám nebo zavolejte 732 653 738.