Vinylové podlahy Therdex

Vinylové podlahy Therdex nové generace: Objevte spojení tradice a moderního designu

Pokud uvažujete o nové podlaze, zřejmě víte, že existují vinylové podlahy. Jsou oblíbené pro svou odolnost a moderní vzhled. Jedním z výrobců, který vyrábí kvalitní vinyl na podlahu, je značka Therdex. Nabízí širokou škálu designů, které zpestří a zútulní váš domov i kancelář. Podívejte se s námi, které podlahy si můžete od Therdex pořídit a proč by mohly být pro vás vhodnou volbou.

Proč zvolit vinylové podlahy Therdex?

Když se rozhodujete o nové podlaze, je dobré poznat různé možnosti. Therdex nabízí vinylové podlahy, které kombinují estetiku s funkcí. Co to pro vás znamená?

Pokud hledáte podlahu, která nejen dobře vypadá, ale také vydrží náročné každodenní používání, patří Therdex mezi jedno z nejlepších řešení, které jsou nyní na trhu dostupné.

Řada vinylu na podlaze Basic, značka Therdex
Řada vinylu na podlaze Basic, značka Therdex

Ať už potřebujete podlahu do obývacího pokoje, kde se schází rodina, nebo do kanceláře s vyšší provozní zátěží, vinylové podlahy Therdex jsou navržené tak, aby vydržely různou míru zátěže. Díky široké škále designů najdete správný styl, který se hodí i do vašeho interiéru.

Therdex je značka, která se postupem času stala synonymem pro kvalitní vinylové podlahy. Její kořeny sahají do Nizozemska. Od vzniku zakladatelé společnosti vybudovali pověst spolehlivého výrobce, který klade důraz na inovace a design. 

Therdex Chevron – vinylová podlaha
Therdex Chevron – vinylová podlaha.

Společnost se neustále rozvíjí a adaptuje produkci na měnící se tržní trendy. Díky svému důrazu na kvalitu a design se Therdex stala oblíbenou volbou mnoha domácností i firem po celém světě.

Design a variabilita podlah Therdex

Preferujete vzhled přírodního dřeva, kamene nebo něco zcela unikátního? Therdex pro vás bude mít zřejmě řešení. Díky moderním technologiím výroby se vývojářům podařilo dosáhnout realistických vzorů, které na první pohled těžko rozeznáte od skutečných materiálů.

Vinylová podlaha Therdex řady Design
Vinylová podlaha Therdex řady Design.

V Therdex sledují nové trendy a inovují kolekce. Je jedno, jestli preferujete dlouhá prkna, vzor chevron nebo rybí kost. K dispozici máte širokou škálu rozměrů a barev. To umožňuje nekonečné možnosti kombinací.

Chcete-li mít vzhled dřevěné podlahy bez nutnosti péče o dřevo, vinyl od Therdexu může být ideální volbou. Navíc, díky různým možnostem skládání podlahových dílců si sestavíte jedinečný vzhled, který odráží váš osobní styl.

Ekologické vlastnosti a odolnost

V Therdex se zaměřují nejen na design, ale také na ekologii a trvanlivost svých produktů. Vinylové podlahy Therdex jsou vyrobené s ohledem na životní prostředí. Při jejich výrobě se snižuje dopad na přírodu.

Ve společnosti se zavázali k ekologické odpovědnosti. Používají biologicky odbouratelná změkčovadla na bázi sojového oleje, což zajišťuje, že jejich podlahy jsou pružné, ohebné i šetrné k životnímu prostředí. Tato změkčovadla jsou bezpečná pro člověka i pro planetu.

Original 2 – řada podlah Therdex
Original 2 – řada podlah Therdex.

Kromě toho jsou podlahy Therdex extrémně odolné vůči opotřebení, skvrnám a vlhkosti. Vrchní vrstvy chrání podlahu před následky intenzivního používání, jsou odolné proti poškrábání a zabraňují vzniku šmouh. To je důvod, proč jsou ideální volbou také pro místa s vyšší provozní zátěží, jako jsou kanceláře, obchody nebo restaurace.

Jak se starat o vinylovou podlahu Therdex

Správná péče a údržba vinylové podlahy může prodloužit životnost vaší podlahy a udržet ji v perfektním stavu po mnoho let. Therdex vinylové podlahy jsou navržené tak, aby byly snadno udržovatelné.

Vinyl na podlaze, řada Therdex Regular 1
Vinyl na podlaze, řada Therdex Regular 1.

Stačí pravidelné vysávání a vytírání s použitím vhodného čisticího prostředku. Vždy se ale vyvarujte používání abrazivních čisticích prostředků, které by mohly podlahu poškodit. A také mop před vytíráním důkladně vyždímejte.

Může se hodit: Lepená nebo click vinylová podlaha? Zjistěte, která je lepší

Různorodost designů a vzorů vinylové podlahy

Jedním z hlavních důvodů, proč si zákazníci vybírají vinylové podlahy Therdex, je široká škála designů a vzorů, které tato značka nabízí. Díky inovativním technologiím výroby vypadá podlaha z vinylu jako skutečný materiál, dřevěná podlaha nebo podlaha z kamene.

Therdex Stone – vinyl jako dlažba
Therdex Stone – vinyl jako dlažba.

Therdex nabízí širokou škálu designů, které se hodí pro různé interiérové styly. Vybírat můžete z několika produktových řad. Každá má stejný vzor, který je k dispozici v několika barvách a velikostech:

 • Regular1: Klasická podlaha s přirozenými a světlými tóny. Dostupná v rybí kosti a dlouhých prknech.
 • Tapis: Výrazné vzory s charakteristickou strukturou. Nabízí se v elegantním vzoru rybí kosti a dlouhých prknech. Některé podlahy jsou dostupné jak v dryback, tak v Rigid Click variantě.
 • Chevron: Klidně vypadající a přirozená podlaha ve třech různých designech: dlouhá prkna, rybí kost a chevron. Různé dílce jsou dostupné jak v dryback, tak v Rigid Click.
 • Original1: Výrazné vzory s charakteristickou strukturou. K dispozici v elegantním vzoru rybí kosti a dlouhých prknech, v dryback a v Rigid Click provedení.
 • Xstralong: Extra třída a styl díky hodně dlouhým prknům o délce 180 cm.
 • Stone2: Jednobarevné provedené a vybledlý tvar dlaždic dodávají podlaze osobitý charakter.
Vinylová podlahová krytina Therdex Tapis
Vinylová podlahová krytina Therdex Tapis.
 • Authentic: Přirozeně vypadající řada Authentic s rustikální podobou.
 • Basic: Perfektní základ pro jakýkoli interiér, dostupné ve 2 mm silných prknech.
 • Regular2: Teplo živého dubu dodává jakémukoli pokoji příjemnou atmosféru. Dostupná v rybí kosti a dlouhých prknech. Některé položky k dispozici jak v dryback, tak v Rigid Click.
 • Premium: Podlaha s moderním nádechem, v rybí kosti a dlouhých prknech. Některé dílce dostupné v dryback i v Rigid Click verzi.
 • Rustique: Vytvořte klidný celek, kde je dřevěná textura jasně viditelná. K dostání ve vzoru rybí kosti, v dlouhých prknech, pro systém pokládky dryback i Rigid Click.
 • Original2: Skvělá volba pro drsný vzhled odpovídající průmyslovému designu. Dostupné v rybí kosti a dlouhých prknech.
 • Stone1: LVT vinylové dlaždice se vzhledem přírodního kamene, k objednání v různých velikostech, v provedení pro lepenou pokládku dryback a některé položky také v Rigid Click.
 • Loose Lay: Pohodlí a komfort díky rychlé a snadné pokládce. Skládá se z prken a dlaždic.
 • Design: Unikátní díky svým originálním vzorům a texturám. K dispozici v prknech a dlaždicích.
 • Woven: Jedinečné barvy a tkané struktury činí tuto podlahu zajímavou pro mnoho interiérů.
Vinylová podlaha Therdex Woven
Vinylová podlaha Therdex Woven.

Co je dryback a co Rigid Click?

„Dryback“ a „Rigid Click“ jsou termíny používané v oblasti vinylových podlah.

1) Dryback podlahy je třeba lepit přímo na podklad. Dryback lepené vinylové podlahy jsou obvykle tenčí a vyžadují pečlivou přípravu podkladu, aby byl hladký a rovný. Výhodou je, že jsou velmi stabilní a méně náchylné k pohybu nebo roztažnosti v důsledku teplotních změn.

Složení lepené vinylové podlahy Therdex
Složení lepené vinylové podlahy Therdex.

2) Rigid Click je typ vinylové podlahy se zaklikávacím systémem, který umožňuje snadnou instalaci bez potřeby lepidla. „Rigid“ znamená, že je jádro podlahy pevnější a stabilnější než tradiční vinylové podlahy. Díky tomu může být podlaha instalovaná i na mírně nepravidelných či lehce nerovných podkladech bez potřeby další podkladové vrstvy. Rigid Click podlahy jsou odolnější vůči prohýbání a vlnění.

Složení zaklikávací vinylové podlahy Therdex
Složení zaklikávací vinylové podlahy Therdex.

Oba typy mají své výhody i nevýhody a jsou vhodné pro různá použití a interiéry. Výběr mezi nimi závisí na konkrétních potřebách a podmínkách, s čímž vám poradí odborníci podlaháři.

Vzory vinylové podlahy Therdex

Podlahy Therdex jsou dostupné ve čtyřech základních vzorech:

Vzor rybí kost

Rybí kost je tradiční vzor podlahy, který byl používaný už před staletími. Tento vzor, anglicky Herringbone, dodává podlaze výjimečný a exkluzivní vzhled.

Vzory pokládky podlahy
Vzory pokládky podlahy.

Vzor chevron

Chevron je vzor, který je u Therdex k dispozici ve čtyřech různých barvách. Je ideální pro milovníky designu, jež hledají výjimečnou a kvalitní podlahu pro svůj interiér.

Podlahová prkna z vinylu

Klasická dlouhá prkna dodávají jakémukoli prostoru poklidný vzhled. Jsou dostupná v různých barvách, velikostech a verzích, včetně dryback a Rigid Click systému pokládky.

Vinylové dlaždice na podlahu

Vinylové dlaždice jsou dostupné v několika vzorech. Nabízejí kamenný vzhled vinylové podlahy s pohodlnými vlastnostmi vinylu. Dostupné v dryback i Rigid Click verzi.

Řady vinylové podlahy Xstralong
Řady vinylové podlahy Xstralong.

Instalace a montáž podlahy Therdex

Instalace vinylových podlah Therdex je poměrně jednoduchá a rychlá. Můžete tak mít svou novou podlahu hotovou v krátkém čase. Přesto doporučujeme správnou přípravu podkladu pod podlahu. Nejsnazší možností, jak mít novou podlahu kvalitně instalovanou a s plnou zárukou, je pozvat si odborníky na podlahy.

Přijďte se na vinyl podívat do podlahového studia v Praze

Proč je návštěva vzorkovny podlah dobrá před objednávkou podlahy? V podlahovém studiu uvidíte a dotknete se různých typů podlah, po některých se i projdete. Odborníci vám pomohou s rozhodováním a zodpoví všechny dotazy. Přijďte se na vinylové podlahy Therdex podívat osobně.

Vzorkovna podlah Praha
Vzorkovna podlah Praha.

Jak se vám vinylové podlahy Therdex líbí?

Čtěte také:

Objevte další zajímavosti na podlahovém blogu.

foto a ilustrace: Therdex