Proč navštívit vzorkovnu podlah.

Jak vybrat podlahu? 6 důvodů, proč navštívit vzorkovnu podlah

Jakou vybrat podlahu a proč je výhodné navštívit vzorkovnu podlah? Vzorky podlah si tam prohlédnete a osaháte. Prodejci zodpoví vaše dotazy a poradí ve výběru. Zjistěte v článku, co je dobré mít s sebou předem připravené.

Jak se na návštěvu vzorkovny připravit?

Předtím, než navštívíte vzorkovnu či prodejnu podlah, prostory si nahrubo změřte. Dále si promyslete, jaká barva a dekor se bude do interiéru hodit.

Personál vzorkovny rovněž informujte, jak bude podlaha namáhaná. Potřebujete podlahu do kanceláře, kde budou pracovníci jezdit po podlaze na kancelářských židlích? Plánujete plovoucí podlahu do kuchyně nebo koupelny, kde hrozí riziko vylití vody na zem? Máte domácí mazlíčky, kteří mohou podlahu poškrábat? To vše je třeba při výběru nové podlahy zohlednit.

Rovněž zmiňte, v jakém stavu je podklad, na který budete podlahovou krytinu pokládat. Je povrch hladký a čistý jako u novostaveb, anebo pokládáte podlahu ve starším domě, kde mohou být nerovnosti? Jak připravit podklad před pokládkou zjistíte v článku 5 kroků, jak připravit podklad pod novou podlahu.

Předběžně popřemýšlejte i nad typem podlahy – zda preferujete dřevo, vinyl, laminát, marmoleum nebo koberec. Pracovníci vzorkovny vám ale s výběrem materiálu rádi poradí.

6 důvodů, proč navštívit vzorkovnu podlah

1) Dekory a barvy podlahy uvidíte naživo

Monitor počítače může barevný odstín podlahy částečně zkreslovat. Ve vzorkovně uvidíte povrch, dekor a barvu krytiny na vlastní oči.

Proč navštívit vzorkovnu podlah.

2) Zjistíte, jak je materiál příjemný na dotek

Výhodou návštěvy showroomu je, že si můžete vzít materiál do ruky. Podíváte se, zda vybraná struktura povrchu není příliš hrubá a naopak. V některých vzorkovnách se můžete po podlaze i projít. Zjistíte, jak moc je materiál příjemný na dotek, došlap a jestli příliš nestudí.

3) Snadno si podlahy porovnáte mezi sebou

Když vybíráte podlahu na internetu, musíte překlikávat mezi jednotlivými stránkami a to není praktické. Rozmýšlíte se mezi více dekory? V showroom si podlahové lamely či prkna položíte vedle sebe, porovnáte a snáze se rozhodnete. Stejně tak vzorky lépe nakombinujete s přechodovými a podlahovými lištami.

4) Prohlédnete si krytinu na denním světle

Venku na denním světle si lépe představíte, jak bude podlaha vypadat v místnosti za svitu sluníčka. Zjistíte, jak moc se třeba podlaha leskne. Stačí si krytinu prohlédnout u okna nebo vyjít ven před vzorkovnu.

Vzorky plovoucích podlah.

5) Uvidíte podlahu na velké ploše

Plánujete novou podlahu do větších prostor? Na malém kusu podlahy nebo prkna často nepoznáte, jak bude vypadat jako celek. Ve vzorkovnách mívají některé typy podlah položené na zemi. Snadněji si tak představíte podlahovou krytinu ve větším prostoru.

6) Poradíte se s odborníky

Potom, co si vyberete barvu či dekor podlahy, personál vám poradí, který typ podlahy je vhodný do namáhaných prostor, do kuchyně, předsíně, dětského pokoje nebo na schody. Do každé místnosti je totiž vhodný trochu jiný druh podlahové krytiny.

Odborníci vám vysvětlí, jak o podlahu správně pečovat, aby byla dlouho krásná. Poskytnou vám informace o způsobu pokládky. Ptejte se na cokoliv, co vás o podlahách zajímá.

Co najdete v naší vzorkovně podlah?

Přijďte se podívat a poradit ohledně výběru nové podlahy do naší vzorkovny v Praze Holešovicích. Na ploše 280 m2 máme více než 3000 dekorů. Naleznete zde dřevěné, vinylové, laminátové, ale i podlahy z bambusu, korku či marmolea.

Objevte další zajímavosti na podlahovém blogu.