Vinylová podlaha Tarkett

Objevte vinylové podlahy Tarkett: Kvalita, inovace a design domů i pro komerční prostory

Tarkett je světovým lídrem v oblasti inovativních řešení podlahových krytin a sportovních povrchů. Společnost nabízí širokou škálu produktů, včetně vinylových rolí, luxusních vinylových dílců, linolea i dřevěné podlahy. Podívejte se, které dekory a vzory vinylové podlahy si můžete pořídit a jaké mají výhody.

Vznik společnosti Tarkett

Společnost Tarkett má dlouhou historii inovací a tvorby designu, která sahá až do roku 1886. Od svého vzniku se v Tarkett zaměřují na vývoj produktů, které jsou nejen esteticky přitažlivé, ale také funkční a udržitelné.

Díky svému závazku k inovacím a udržitelnosti se Tarkett stal jedním z předních výrobců podlahových krytin na světě. Tarkett má zastoupení ve více než 100 zemích světa.

Vinylová podlaha Tarkett Starfloor Click Ultimate
Vinylová podlaha Tarkett Starfloor Click Ultimate.

Co jsou vinylové podlahy Tarkett?

Vinylové podlahy Tarkett jsou vysoce kvalitní podlahové krytiny, navržené tak, aby vydržely náročné podmínky domácností i komerčních prostor. Jsou vyrobené z odolných materiálů s dlouhou životností, odolné vůči poškrábání, skvrnám i vlhkosti. Hodí se takřka do všech prostor bytů a domů i pro běžné komerční použití.

Skupina Tarkett se postupně rozšiřovala, v současnosti má 34 výrobních lokalit, 12000 zaměstnanců a prodává 1,3 milionu metrů čtverečních podlahových krytin každý den ve více než 100 zemích světa.

Méně zdrojů = méně emisí, odpadu a pohodu zaměstnanců

V Tarkett hledají způsoby, jak dosáhnout více cílů s méně zdroji, což znamená méně odpadu, nižší emise i větší pohodu zaměstnanců. 

Vinylová podlaha Tarkett Iconik Pietra Sacra Light Grey
Vinylová podlaha Tarkett Iconik Pietra Sacra Light Grey.

V rychle se měnícím světě neustále přizpůsobují své postupy, aby prosperovali nyní i v budoucnosti, zatímco mají pozitivní dopad na své partnery a zákazníky, životní prostředí i celou společnost. Nazývají to Change to Win. Cílí na to stát se globálním lídrem v oblasti komerčních podlah a sportovních povrchů.

Tarkett je inovátorem v oblasti podlahových řešení. Tým 180 odborníků ve 24 vývojových a výzkumných laboratořích po celém světě se každodenně snaží vytvářet hodnotu pro zákazníky prostřednictvím moderních podlah a služeb. Jejich cílem je zajistit příjemné prostředí pro život, které by bylo ekologicky příznivé, upravitelné podle osobních potřeb a interaktivní.

Vinylová podlaha Tarkett Starfloor Click Solid
Vinylová podlaha Tarkett Starfloor Click Solid.

V Tarkett jsou rovněž průkopníky v oblasti ekologických inovací. Byli první na trhu s vinylovou krytinou bez obsahu ftalátů, první řadou kobercových dlaždic oceněnou zlatým certifikátem Cradle to Cradle® a prvním výrobcem linolea.

Přední v boji proti změně klimatu a podpoře cirkulární ekonomiky

V Tarkett se zavázali ke snížení své uhlíkové stopy v celém svém hodnotovém řetězci. Pouhých 9 % uhlíkové stopy Tarkettu pochází z vlastní výroby. Zbývajících 91 % pochází ze surovin, dopravy, instalace a spalování produktů na konci jejich životnosti.

Pro mnohé je odpad jen zdrojem energie a skleníkových plynů. V Tarkett je odpad cennou surovinou s velmi nízkou uhlíkovou stopou, protože kde jiní vidí jen odpad, v Tarkett vidí příležitosti.

Může se hodit: Celovinylová plovoucí podlaha. Znáte její výhody?

Vinylová podlaha Tarkett Iconik 200 Farmhouse Antique
Vinylová podlaha Tarkett Iconik 200 Farmhouse Antique.

Vinylové role Tarkett: Moderní a udržitelné řešení pro každý domov

Vinylové role Tarkett jsou ideální pro jakoukoli renovaci a instalaci nové podlahy. Tyto podlahy jsou odolné, voděodolné a snadno se uklízí, což je činí cenově dostupnou a moderní volbou pro renovaci podlahy.

Vinylové role Tarkett jsou dostupné v široké škále moderních vzorů inspirovaných přírodou i klasickými podlahami. Kolekce ICONIK je vhodná do všech typů obytných místností, ať už je podlaha vystavená nízké a střední zátěži (ložnice, kancelář), nebo zátěži vysoké (obývací pokoj či hala). Hodí se i do vlhkých místností, jako je kuchyň a koupelna.

Vinylová podlaha Tarkett Iconik Powell Oak Bronze
Vinylová podlaha Tarkett Iconik Powell Oak Bronze.

Podlahy ICONIK jsou kompatibilní se systémy podlahového vytápění a chlazení v obytných prostorách. Zaručují vynikající izolaci a dobrou akustiku. K dispozici jsou dvě různé spodní vrstvy, které odpovídají zvolenému způsobu instalace – textilní a pěnová podložka.

Podlahy ICONIK jsou navržené tak, aby byly udržitelné a zdravé pro životní prostředí. Obsahují až 27 % recyklovaného materiálu a neobsahují ftaláty. Mají jen velmi nízké emise formaldehydu a těkavých organických látek (VOC), což zajišťuje lepší kvalitu vnitřního ovzduší a prostředí.

Vinylová podlaha Tarkett Iconik 400
Vinylová podlaha Tarkett Iconik 400.

Pokud jde o instalaci, vinylové role ICONIK lze volně instalovat až na plochu 50 m2. Je možná rovněž instalace na stávající podlahovou krytinu, s výjimkou podlah s pěnovou podložkou a koberců. Po skončení životnosti lze volně položenou podlahu nechat recyklovat prostřednictvím programu ReStart® Ready.

Odhalte 9× pro lepený vinyl na podlaze

Různorodost a autenticita vinylových rolí Tarkett

Vinylové role Tarkett mají širokou škálu dekorů, odstínů, barev, vzorů a rozměrů. Uvádíme pár příkladů:

Vinylová podlaha Tarkett Iconik 150 Ardina Light Grey
Vinylová podlaha Tarkett Iconik 150 Ardina Light Grey.

Nordic Stabil: Tato kolekce zahrnuje různé dekory a vzory. Například Square Black & White je moderní geometrický vzor, zatímco Classical Oak Grey a French Oak Light Brown mají realistické dekory dřevěné podlahy.

Gea Light Natural a Gea Light Grey představují vzory inspirované přírodními texturami.

ICONIK 150 je kolekce s dekory jako French Oak Grey Beige, Modern Slate Grey Beige či Swan Dark Beige. Každý z těchto dekorů představuje unikátní kombinaci barev a textur. Na výběr však máte i další kolekce vinylové podlahy.

Rozměry: Vinylové role jsou dostupné v různých rozměrech, které odpovídají potřebám různých prostor. Můžete je volně instalovat až na plochu 50 m2.

Vinylová podlaha Tarkett Iconik 320 Tex
Vinylová podlaha Tarkett Iconik 320 Tex.

Barvy: Tarkett nabízí širokou škálu barev, od světlých až po tmavé odstíny. Například French Oak Light Brown obsahuje světlý odstín hnědé, zatímco Gea Grey je spíš v tmavších odstínech šedé.

Každý dekor je navržený tak, aby byl co nejvíce autentický a realistický, ať už jde o dekor dřeva, kamene nebo moderní geometrický vzor. V Tarkett se snaží nabídnout širokou škálu možností, aby vyhověli různým potřebám zákazníků s stylům interiérů.

Mezi dekory a vzory patří:

 • Allover (Celoplošný): tento vzor zakrývá celou plochu podlahy bez viditelných přerušení.
 • Castle-tiles (Zdivo): evokuje vzhled cihlové zdi nebo dlažby.
 • Ceramic (Keramika): připomíná vzhled keramické dlažby.
 • Concrete (Betonový): napodobuje betonový vzhled podlahy.
 • Graphic (Grafika): tento vzor obsahuje grafické prvky nebo design.
 • Mineral (Minerály): vzor se inspiroval přírodními minerály.
 • Stone (Kámen): zahrnuje kamenný vzhled podlahy.
 • Texture (Textura): vzor evokuje textilní povrchy.
 • Wood (Dřevo): napodobuje vzhled dřevěné podlahy.
Vinylová podlaha Tarkett Iconik 450
Vinylová podlaha Tarkett Iconik 450.

Luxusní vinylové dílce Tarkett: Autentický design pro každý interiér

Luxusní vinylové dílce od Tarkett mají nekonečné designové možnosti díky široké nabídce barev a vzorů ve formátech čtverců nebo lamel a v široké škále designů, barev i stylů.

Tyto dílce můžete instalovat několika způsoby: lepením pro vysokou zátěž (například v halách a velkých otevřených kuchyních či jídelnách) nebo zaklikávacím systémem pro plovoucí pokládku.

Vinylová podlaha Tarkett Grace Wood OAK Rustic Plank
Vinylová podlaha Tarkett Grace Wood OAK Rustic Plank.

Všechny luxusní vinylové dílce jsou opatřené povrchovou úpravou TopClean, která zaručuje jednoduchou údržbu a excelentní odolnost vůči oděru, škrábancům a skvrnám.

Které vinylové dílce si můžete vybrat? Například:

 • Highland Oak Light Natural: má světlý odstín dřeva, který přináší přírodní krásu do jakéhokoli prostoru.
 • English Oak Light Beige: disponuje světlým odstínem dřeva s nádechem béžové, jež dodává prostoru teplý a příjemný vzhled.
 • Delicate Oak Brown: obsahuje tmavší odstín dřeva, který dodává do prostoru pocit luxusu a elegance.
 • Scandinavian Oak Medium Grey: má střední odstín šedé, dodávající interiéru moderní a sofistikovaný vzhled.
 • Composite Cool Grey: disponuje chladným odstínem šedé, která v prostoru navozuje moderní a industriální vzhled.

Podlahy Tarkett: Inovace, udržitelnost a design pro všechny oblasti života

Podlahy Tarkett představují inovativní řešení pro všechny oblasti života. S širokou škálou produktů, vinylových rolí, luxusních vinylových dílců, linolea i dřeva, splňují moderní designové, funkční a udržitelnostní požadavky zákazníků.

Vinylová podlaha Tarkett Grace OAK Grey Chiffon Plank
Vinylová podlaha Tarkett Grace OAK Grey Chiffon Plank.

Tarkett je světovým lídrem v odvětví. Svým závazkem k udržitelnosti a cirkulární ekonomice přispívá ke snižování uhlíkové stopy a ochraně přírodních zdrojů. Navrhování pro život, uzavřený cyklus a spolupráce jsou základními principy, na kterých ve společnosti Tarkett staví.

Ať už jde o zdravotnictví, školství, obchod, ubytování, kancelářské prostory, sport a wellness nebo obytné interiéry, poskytují podlahy Tarkett nejen pohodlí a výkon, ale také širokou paletu designových možností, které „oživí“ a zkrášlí každý interiér.

Čtěte také:

Objevte další zajímavosti na podlahovém blogu.

foto: Tarkett