Podlahové rekordy.

7 podlahových rekordů a kuriozit. Překvapí vás?

Existují mezi podlahami nějaké rekordy a kuriozity? Jistě ano, podobně jako v jiných oborech. Některé podlahy mají například impozantní rozměry i když jsou vyrobené ručně. A jak vypadá přes 7000 košťat v akci? Zjistěte pár podlahových nej.

Největší vinylová rohož

Největší vinylová podlaha – rohož v jednom kuse, měří 206,63 m². Vytvořili ji borci basketbalového týmu Milwaukee Bucks v Milwaukee v americkém Wisconsinu 19. srpna 2018, během slavnostního otevření nové arény Fiserv Forum. Na rohoži byl nápis „Vítejte doma“, jako pozdrav lidem a fanouškům z Milwaukee.


Nejvíce lidí zametajících podlahu na jednom místě

Když chcete mít čisto ve velkém prostoru, pozvěte si více zametačů. V bangladéšské Dhace se jich do úklidu pustilo 7021 najednou. Rekordu dosáhli 13. dubna 2018.

Tolik uklízečů v jedné firmě ale nemají ani v Bangladéši. Síly proto spojili zametači devíti společností Dhaka South City Corporation, Dettol, Gazi TV, Dhaka Metropolitan Police, XPERT Providers, MastHead PR, Content Matters Ltd., Melonades a Gazi Tanks.

Hromadné zametání uspořádali, aby mezi obyvateli města posílili povědomí o potřebě udržovat čistotu.

In an attempt to create cleanliness awareness among city dwellers in Dhaka city, our Dettol team have broken a Guinness…

Zveřejnil(a) RB dne Pátek 28. září 2018

Největší ručně tkaný koberec

Největší ručně tkaný koberec měří 5630 m². Vyrobili jej pracovníci íránské kobercové společnosti Iran Carpet Company pro mešitu v Abú Dhabí, ve Spojených arabských emirátech, v roce 2007.

Vytvořili 9 obřích koberců a spojili je k sobě až v mešitě. Měl původně měřit asi 6 kilometrů čtverečních, jenže na podlahu mešity se nevešel. Proto jej o pár stovek metrů zmenšili.

Největší ručně tkaný koberec.

Nejvíce lidí při stírání podlahy

Nejvíce lidí při stírání podlahy bylo, když najednou v párech stíralo 282 uklízečů společnosti Toyota CV Company, v japonské Aichi, 4. srpna 2019.

Každý ze 141 párů absolvoval štafetový úklid 20 metrů stírání podlahy. Rekordu dosáhli za 43 minut a setřeli tak celkem skoro 2,5 kilometru podlahy.


Nejvyšší skleněná podlaha

Nejvyšší vyhlídkovou plošinou s prosklenou podlahou je Sky Deck, která je ve výšce 478 metrů. Instalovala ji jihokorejská společnost Lotte World Co., Ltd ve 118. patře budovy Lotte World Tower, v Soulu. Komisaři z Guinness World Records rekord ověřili 23. ledna 2017.

Sklo podlahy o tloušťce 45 mm unese přes 500 kg na metr čtvereční. Tři ze stěn plošiny jsou také ze skla. Návštěvníci tak mají panoramatický výhled na Soul.

Nejvyšší podlaha ze skla.

Nejdelší goza rohož z rýžových stébel

Goza, zvaná také Tatami Omote, je svinutá rohož z rýžových stébel. Najdete ji snad v každé japonské domácnosti. Lidé z japonské společnosti Yashiro Green Project vyrobili však rohož tak dlouhou, že se pravděpodobně do žádného domu nevejde. 

Nejdelší goza rohož na světě měří 537,27 metru. Změřili ji 12. března 2011 na Honmachi-shotengai Arcade v Yatsushiro, v prefektuře Kumamoto, v Japonsku.


Nejmenší taneční parket v nejmenším hudebním klubu

Gerard Jenkinsen-Omar si deset let života užíval atmosféry nočních klubů, hlavně na Ibize. I když vystudoval environmentální geografii, noční život jej stále přitahoval. 

Po pěti letech na Ibize se vrátil do Velké Británie, kde vedl venkovní uměleckou galerii. Spojil se s organizátory karnevalu v Rotherhamu, kteří o Gedově nadšení pro taneční hudbu věděli. Nabídli mu, zda by na karneval chtěl dostat „více vibrací domácí hudby“.

To Gerarda potěšilo, jenže chyběly potřebné finance na založení velkého klubu. A tak si postavil malý. Společně s přítelem Stephenem z Ibizy vytvořili nejmenší mobilní noční klub na světě, s nejmenší podlahou – mini tanečním parketem.

Club 28 má rozměry jen cca 2 × 1 × 1,5 metru a vejde se do něj maximálně 6 lidí. Součástí klubu je profesionální zvukový systém, dva gramofony pro DJ, taneční parket, dynamické osvětlení, má dvoje dveře.

Venku před mini klubem dokonce stojí „vyhazovač“, který zajišťuje bezpečnost a pouští dovnitř návštěvníky, stejně jako ve velkém klubu.

Nejmenší klub s nejmenším parketem.

Pustíte se také do vytvoření nějakého rekordu?

Čtěte také:

Objevte další zajímavosti na podlahovém blogu.