Samolepicí podlahové čtverce.

Samolepicí podlahové čtverce – Víte, v čem jsou zajímavé?

Jak vypadají podlahové samolepicí čtverce nazývané též „kostky“? Z jakých bývají materiálů, kam se hodí? Výhodou je například rychlá instalace, velké množství dekorů, možnost kombinací i velká odolnost. Podívejte se.

Podlahové nalepovací čtverce byly kdysi docela v módě. Pár barev kachliček, které bývaly v dobách minulých k dispozici, se rychle okoukaly. Stačilo však nalepit lepicí čtverce a například koupelna byla jako nová. Jenže staré typy nalepovacích podlah se po nějaké době občas začaly odlupovat. Kvalita byla slabší.

Moderní podlahové samolepicí čtverce

Dnes je v nabídce hodně typů samolepicích čtverců na podlahu. Jejich kvalita i pevnost lepicí vrstvy je na mnohem vyšší úrovni než kdysi. A navíc máte k dispozici velký výběr barev, dekorů, různé imitace, materiály

7 výhod podlahových čtverců

1) Velký výběr vzorů, dekorů, barev, možnost kombinace podlahových čtverců

Chcete, aby podlaha vypadala jako korková? Anebo jako keramická dlažba, marmoleum či dřevo? Všechno je možné. Samolepicí podlahové čtverce seženete v mnoha provedeních, dekorech, barvách. Můžete si je kombinovat podle libosti a vytvářet tak originální vzory. Návštěvy budou koukat!

Samolepicí podlahové čtverce.
Samolepicí podlahové čtverce.

2) Různé materiály a rozměry

Nejrozšířenější jsou samolepicí čtverce na podlahu z PVC. Mívají rozměr 30,5 × 30,5 cm. K dostání jsou také kobercové čtverce. Existují i kvalitnější a dražší vinylové podlahy s imitací dřeva, kamene, v různých vzorech. Vinylové samolepicí podlahy seženete v pásech například o rozměru 30,5 × 60,9 cm, mohou mít i zkosené hrany. 

Lepení vinylové podlahy.
Lepení vinylové podlahy.

Dále je k dispozici pružná podlaha Purline bez PVC lepená v dílcích. Chcete-li plně přírodní materiál, můžete si vybrat i modulární linoleum, marmoleum.

3) Silná lepivost samolepicí vrstvy

Moderní lepidla, kterými výrobci podlahové dílce opatřují, jsou velice pevná. Pokud provedete instalaci správně, na rovný a čistý povrch, vydrží vám nalepená podlaha mnoho let.

Vzorky podlah.
Vzorky podlah.

4) Rychlá a snadná pokládka samolepicí podlahy

Velkou výhodou je snadnost a rychlost pokládky. Po očištění povrchu je dobré samolepicí podlahové čtverce začít lepit zprostředka místnosti. Další čtverce k sobě pořádně napasujte, aby nevznikaly spáry. Každý lepený čtverec k podlaze řádně přitlačte, ať lepidlo k podkladu dobře přilne. Postupujte podle návodu k podlaze.

Důležité je lepit čtverce na rovný podklad. PVC podlahové čtverce můžete snadno řezat zalamovacím nožem, případně i stříhat nůžkami. To se hodí například pro různá zákoutí nebo dokončení podlahy u okrajů místnosti.

Svoji starou dlažbu proměníte do nové podoby během pár hodin. K dokonalému přilnutí dojde asi za 24 hodin. Do té doby výrobci nedoporučují podlahu vysávat ani vytírat. 

PVC podlaha, svinovací metr a zalamovací nůž
PVC se dá dobře řezat zalamovacím nožem.

5) Vysoká odolnost samolepicích čtverců a snadná údržba

Jestliže pokládku zrealizujete správně, budou podlahové čtverce nalepené těsně u sebe. Nehrozí tak, že se mezi ně dostane vlhkost. I přesto není dobré nalepenou podlahu polévat vodou. Stačí pravidelně zamést nebo vyluxovat a jednou týdně vytřít navlhčeným mopem.

Úklid laminátové podlahy.
Podlahu stačí během úklidu vysát vysavačem nebo jemně vytřít.

6) Podlahové čtverce nalepíte i na stěnu

Samolepicí čtverce dobře drží také na stěně, pokud je podklad hladký, čistý a rovný. Můžete si tak třeba jednu řadu nebo polovinu řady nalepit dole na zdi u podlahy, anebo polepit prostor za pračkou, myčkou.

7) Příznivá cena samolepicích PVC čtverců, koupíte je po kusech.

To nejlepší nakonec. Cena samolepicích podlahových čtverců je velice příznivá. Kvalitní provedení pořídíte už za 270 Kč za metr čtverečný. Kdyby se náhodou jeden dílec poškodil, dají se dokoupit náhradní, buď po metrech nebo i jednotlivé kusy. Když se vám přestanou vybrané podlahové čtverce líbit, odlepíte je a nalepíte jiné.

Odstranění staré podlahy.
Odstranění staré podlahy.

Nalepíte si na starou dlažbu jednolitý vzor nebo nakombinujete svoji originální podlahu?

Čtěte také:

Objevte i další zajímavosti na podlahovém blogu.