esco masivni drevene podlahy blog

Objevte nezaměnitelné kouzlo masivních dřevěných podlah

Představte si, že si nadiktujete, jak bude vypadat vaše nová kvalitní masivní podlaha. Masivní dubová podlaha, kterou vyrobily zlaté české ručičky kousek od Strakonic. Firma Esco nabízí svým zákazníkům možnost zvolit si šířku a tloušťku prken, povrchovou úpravu a dokonce i barevný odstín podlah. Díky tomu můžete dokonale sladit svou novou podlahu se stávajícím interiérem…

Luxusní dřevěné podlahy

Masivní dřevěné podlahy jsou už po desetiletí jedním z nejoblíbenějších druhů podlah vůbec. Dokonce by se dalo říct, že se jedná o nejluxusnější podlahy, které si můžete domů pořídit. Jejich jedinečný přírodní vzhled, dlouhá životnost a možnost je opravit v případě poškození (broušení, lakování, celková renovace), je staví na přední příčky žebříčků oblíbenosti. A není se čemu divit. Výčet jejich předností je ohromující. Kromě uchvacujícího vzhledu a příjemně teplého pocitu při chůzi nabízí i harmonizující akustiku, pohlcování vibrací a hluku a dokonalou odolnost.

Masivní dřevěné podlahy dobře snáší změny vlhkosti a nevytváří statický náboj. Proto na sebe také neváží takové množství prachu (jako jiné podlahy) a jejich údržba je snadná. Co se ale nedoporučuje je jejich použití na podlahové topení. Samo o sobě má však dřevo skvělé tepelně-izolační vlastnosti.

Připravte se také na to, že dřevo, jako přírodní materiál, bude neustále pracovat. Vlivem klimatických podmínek se může lehce rozpínat a poté zase smršťovat, ale to je právě to kouzlo živých masivních podlah. Je to, jako byste měli doma skutečný kousek přírody. Však taky každé prkno je z jednoho jediného kusu dřeva s nezaměnitelným vzhledem a vůní.

Esco – český masiv dobývá Evropu

Firma Esco je jedním z největších výrobců masivních a vícevrstvých dubových podlah v celé Evropě. Od roku 2003 sídlí v Radomyšli, což je asi 6 km od Strakonic. Zde se masivní dřevěné podlahy i vyrábí. Díky originálnímu kreativnímu programu si můžete sami zvolit, jestli bude vaše masivní podlaha na povrchu kartáčovaná, olejovaná, nebo s postaršeným vzhledem.

Nadiktovat si můžete i samotnou velikost prken a požadovaný barevný odstín. Vznikne tak naprosto jedinečná masivní dubová podlaha, která bude zdobit pouze váš interiér. Firma Esco navíc používá na povrchovou úpravu tvrdý voskovaný olej, který zaručuje vysokou odolnost podlah. A povrch podlah se díky tomu už nemusí dále upravovat. Doba dodání podlahy se pohybuje mezi 3 a 6 týdny.

Inspirujte se v našem katalogu

U nás, na MojePodlaha.cz, najdete nepřeberné množství druhů a typů masivních dubových podlah Esco.

  • Nechte se zlákat kolekcí Esco Chateau, která nabízí 8 odstínů podlah s charakteristickým kytovaným a broušeným hladkým povrchem.
  • Kolekce Esco Bohemia potěší milovníky rustikálního vzhledu. Ekologicky kytované masivní podlahy jsou broušené a olejované.
  • Esco Kolonial je kolekce podlah s hrubším povrchem a specifickým kartáčovaným vzhledem.
  • Postaršený vzhled hledejte v jedinečné kolekci masivních podlah Esco Pelgrim.
  • Příčné katrování je velmi originální úpravou povrchu, která zaujme na první pohled. Tento mimořádně pozoruhodný vzhled podlah nabízí kolekce Esco Harfa.
  • Kolekce Esco Harfa Vintage zase nabízí jak hladké, tak i kartáčované prvky dřevěné podlahy. Kontrasty mezi jednotlivými prvky činí podlahy Harfa Vintage jedinečnými.
  • Nejexkluzivnější kolekcí masivních podlah Esco je kolekce Karel IV. U těchto podlah jsou stopy po řezání katrem z 90 % vyráběné ručně šikovným řemeslníkem. Královské pojmenování pro královské podlahy.
  • Předposlední kolekcí, kterou najdete v našem katalogu je Esco Soft Tone s lehce rustikálním vzhledem, ručním mořením do šedivých odstínů a tvrdým voskovým olejem.
  • Esco Borovice je kolekce masivních podlah z nádherné francouzské borovice. Můžete si vybrat, jestli ji budete chtít bez povrchové úpravy, nebo navoskovanou oleji OSMO.
Nevýhody masivních podlah

Je to tak, tam kde jsou výhody, musí být i nevýhody. A u masivních dřevěných podlah je to zejména jejich vyšší cena. Ta je však kompenzována takřka doživotní jistotou kvalitní podlahy. Také pokládka je trochu pracnější, ale není to nic, co by naši šikovní hoši nezvládli.

Vícevrstvé dřevěné podlahy Esco

Kromě masivních dřevěných podlah nabízí česká firma Esco i kvalitní vícevrstvé podlahy ze dřeva. I ty jsou dnes velmi často používané v českých domácnostech a komerčních prostorách.

Vícevrstvé dřevěné podlahy jsou narozdíl od masivních vhodné pro pokládku na podlahové topení. Mají stabilní konstrukci a navíc jsou na první pohled nerozeznatelné od těch masivních. Jejich svrchní nášlapná vrstva je vyrobená právě z masivních dubových podlah. Takže i tady si můžete vybírat z široké nabídky různých barev a povrchových úprav. A to za výhodnější cenu.

U všech podlah (masivních i vícevrstvých) si můžete navíc vybrat z několika různých kvalit: Elegance (A+), Superb (A), Classic (BA), Original (ABC), nebo BOHEMIA CHATEAU (speciální rustikální třídění). O tom vám ale více prozradíme v naší vzorkovně v Praze – Holešovicích.

Tak přijměte naše pozvání a přijďte si vybrat svou dřevěnou podlahu.