forbo marmoleum podlaha

Forbo – moderní designová podlaha pro luxusní vzhled vašeho domova

Chcete-li zásadním způsobem proměnit tvář vašeho interiéru, sáhněte po odvážných odstínech Marmolea. Pokud toužíte po něčem neobvyklém, vsaďte na omyvatelné textilní podlahy – sametový vinyl. Nebo se vydejte tradičnější cestou a zvolte vysoce kvalitní vinylové podlahy. To vše nabízí celosvětový lídr a ochránce životního prostředí – společnost Forbo.

80 let zkušeností jako záruka kvality

Historie firmy Forbo se začala psát již v roce 1928, kdy se spojili tři zásadní výrobci linolea z Německa, Švédska a Švýcarska a vytvořili společnost Continentale Linoleum Union. V letech 1950 až 1971 začala společnost kromě linoleí vyrábět i vinylové podlahy a koberce. O tři roky později se přejmenovala na Forbo a nadále rozšiřovala své pole působnosti.

Mezi lety 1975 a 1994 obsadilo Forbo všech pět kontinentů a prosadilo se i na poli stěnových krytin a vysokotlakých laminátů. Na přelomu tisíciletí se společnost Forbo zaměřila na čtyři hlavní divize – přírodní linoleum, vinylové podlahy, průmyslové pásy a stavební lepidla.

Dnes se skupina Forbo Group, se sídlem ve Švýcarsku, dělí na dvě divize. Forbo Movement Systems (průmyslové pásy a řemeny) a Forbo Flooring Systems, který kromě prémiových komerčních a rezidenčních podlah zahrnuje i již zmíněná stavební a konstrukční lepidla.

Forbo Flooring Systems patří dlouhodobě ke špičce mezi podlaháři. U zákazníků si firma získala oblibu díky velkému důrazu na ochranu životního prostředí, prvotřídní kvalitu podlahových krytin a pestrou nabídku atraktivních dekorů. Přitom se podlahy Forbo rozhodně neřadí k těm nejdražším.

Produkty divize Forbo Flooring Systems

Marmoleum® – přírodní linoleum

Marmoleum je asi nejzásadnějším produktem firmy Forbo. Nejenže se vyznačuje naprosto přírodním složením, nabízí i další výhody. Především se jedná o udržitelnost materiálu, mnohaletou životnost, antibakteriální povrch, inovativní design a další funkční vlastnosti, které byste u obyčejného linolea hledali marně. O šíři barevné škály dekorů nemluvě (přes 300 barevných odstínů).

V našem katalogu MojePodlaha.cz najdete tři typy Marmolea:

1) v roli k lepení

 • lepí se celoplošně disperzním lepidlem na předem připravený podklad (čistý, suchý, hladký, ideálně také vystěrkovaný)
 • kolekce Home nabízí dekory s mramorováním a kromě jemných přírodních odstínů si můžete vybrat i trávově zelený, zářivě žlutý nebo atypický modročervený dekor, všechny v ceně od 700 do 900 Kč/m2
 • povrchová úprava Topshield2 zajišťuje velmi snadné čištění a údržbu podlah
 • spoje jsou chráněné systémem Weldfinish

2) podlahové dílce Modular

 • 46 barev a designů podlahových dílců, které můžete jednotlivě kombinovat, nebojte se popustit uzdu své fantazie
 • kombinujte barvy, tvary i rozměry podlahových dílců určených k lepení
 • životnost se odhaduje na 10 – 20 let, cena se pohybuje do 1000 Kč/m2

3) plovoucí zámkové Marmoleum

 • Marmoleum Click je vrstvená podlahová krytina, kterou dodáváme v lamelách a čtvercích, nebojte rozzářit vás byt netradičními barvami
 • střední vrstvu tvoří voděodolná HDF deska, spodní je z korkové dýhy
 • zámkový systém umožňuje rychlou a čistou pokládku
 • životnost plovoucího Marmolea výrobce uvádí 30 až 50 let
 • cena se pohybuje kolem 1500 Kč/m2

Vinylová podlaha Flotex®

Už jste slyšeli o textilní podlaze, kterou lze omývat? Ne? Tak se seznamte se sametovým vinylem. Jedná se o praktickou hygienickou a velmi odolnou podlahu, která kombinuje výhody textilních podlah s těmi vinylovými. Jistě se vám bude líbit její autentický sametový vzhled a příjemný hřejivý dojem. Dodáváme ji v rolích i čtvercích. Ceny začínají na cca 1200 Kč/m2.

V našem katalogu najdete následující kolekce:

 • Flotex Sottsass je designově nejzajímavější kolekcí. Chcete-li dětem dopřát veselou a hravou podlahu, pořiďte jim některý z dekorů Bacteria, které si hrají s kontrastními barvami a jednoduchými kulatými vzory.
 • Flotex Linear kolekce naopak sází na kombinaci různě širokých a barevných  linií. Tento typ dekorů se hodí zvláště do komerčních prostor a kanceláří, kde se uplatní podlahy v tmavých odstínech.
 • Flotex Colour je poslední sametovou kolekcí, kterou u nás najdete. A i zde najdete netradiční barevné vzory a kombinace. Co třeba černorůžovou podlahu? Dekor Flotex Metro Neon Shock je pro teenagerky jako dělaná. A pro bráchu máme modročernou kombinaci Flotex Metro Neon Splash.

Nebojte se barevných podlah a buďte cool rodiče. Vaše děti to jistě ocení. Pokud byste si přeci jen při výběru Forbo podlahy nebyli jistí v kramflecích, dejte nám vědět. My vám rádi pomůžeme vybrat to pravé do dětského pokoje, kuchyně i ložnice.

TIP >>> Marmoleum a jeho ceny