Ceník nejen plovoucích podlah

Ceník pokládky podlahy a podlahářských prací

Cena pokládky se odvíjí od toho, jakou podlahu a jakým způsobem chcete položit. Vhodný způsob pokládky vám samozřejmě rádi doporučíme. Máte-li zájem o nezávaznou kalkulaci na míru zdarma, kontaktujte nás.

Cena pokládky jakého typu podlahy vás zajímá?

Podlahy lze pokládat dvěma způsoby – plovoucím nebo lepeným. Výhody a nevýhody každého z nich vám rádi vysvětlíme, kontaktujte nás.

Na kolik tedy pokládka plovoucí podlahy vyjde?

Pro lepší představu v tabulce níže uvádíme přibližnou kalkulaci dle plochy, na kterou je podlaha pokládána. Jde o orientační ceny, přesnou kalkulaci vám rádi připravíme zdarmakontaktujte nás:

Velikost podlahy 20 m²  Cena montáže podlahy je přibližně 290,- Kč

Velikost podlahy 80 m²  Cena montáže podlahy je přibližně 270,- Kč

Velikost podlahy 150 m²  Cena montáže podlahy je přibližně 230,- Kč

Máte-li zájem o nezávaznou kalkulaci na míru ZDARMA

KONTAKTUJTE NÁS

Cena pokládky plovoucí podlahy

Pokládka plovoucím způsobem znamená, že podlahová krytina není pevně spojena s podkladem ani obvodovými stěnami. Plovoucím způsobem se pokládají laminátové, dřevěné, korkové a vinylové podlahy. Tyto typy podlah je možno položit i lepeným způsobem.

Základní cena pokládky plovoucí podlahy je 140,-Kč/m2. Pod plovoucí podlahu pokládáme podložku, která má za účel vyrovnávat drobné nerovnosti na podkladu a tlumit kročejový a prostorový zvuk. Její cena včetně pokládky je 15 – 60 Kč/m2.

Na některé podklady, jako jsou například betonové, anhydritové nebo vystěrkované podklady (tedy podklady, které mohou vykazovat zbytkovou vlhkost) pokládáme ještě parozábranu, jejíž cena 14 Kč/m2 včetně materiálu. Jde o folii o tloušťce 0,2 mm, která izoluje podlahovou krytinu od podkladu.

K ukončení a začištění podlahy u stěn instalujeme obvodové lišty, které stojí 39 – 80 Kč/bm a jejich montáž 70 Kč/bm. Instalujeme je lepením vysokopřídržným lepidlem (v ceně montáže) anebo do zdi upevníme vrtáním klipy, na které se potom obvodové lišty nasadí (montáž 90,-Kč/m).

Pokud není podklad, na který chceme položit laminátovou podlahu dostatečně rovný, je nutné tento podklad vyrovnat do požadované rovinnosti. Vyrovnání podkladu provádíme jeho napenetrováním a následném vyrovnání samonivelační stěrkou. Materiál i s prací vyjde přibližně na 240 Kč/m2.

K úplnému dokončení nové podlahy zbývá instalovat přechodové lišty.

Vysvětlení DPH:

Zvýhodněná sazba DPH pro stavební práce v soukromých objektech (rodinné domy do 300 m² a byty do 150 m²)
Veškeré ceny jsou uvedeny bez DPH 15 % nebo 21 %.
Práce + materiál = DPH 15%
Když pouze práce = DPH 15%
Jen koupě materiálu bez práce = DPH 21%