Vinylová podlaha lepená Amtico First

Adresa vzorkovny: Argentinská 40 170 00 Praha 7 – Holešovice

Luxusní vinylové podlahy Amtico First v dílcích

nazývané též LVT – Luxury Vinyl Tiles, od nejstaršího výrobce toho typu podlahovin na světě, společnosti Amtico International Ltd. z Velké Británie. Ta je již více než pět desetiletí hnací silou vývoje a pokroku celosvětového trhu s vinylovými podlahami.

Jedná se o prémiové podlahy, představující naprostou špičku na trhu ve spojení nejmodernější výrobní technologie, autentického vzhledu přírodních materiálů, nepřekonatelných užitných vlastností a skvělé cenové dostupnosti.

O jaký typ podlahové krytiny se jedná?

vinylova-podlaha-lepena-amtico-first-spoj-podlahyVinylové podlahy v dílcích jsou heterogenní podlahoviny, které se skládají z několika na sebe nalisovaných vrstev tvrzeného PVC nejvyšší kvality. Jednotlivé dílce se lepí na rovný podklad, přičemž pokládka může probíhat různými způsoby – vzor parket, mozaiky, šachovnice atd. podle toho, jaký je tvar konkrétního dílce – dřevěná prkna u kolekce Wood, čtvercové nebo obdélníkové dlaždice u kolekce kamene či u abstraktních vzorů.

Vinylové podlahy Amtico First v dílcích jsou navíc ve své třídě unikátně opatřeny tzv. V-spárou. Ta z Vašeho prostoru vytvoří dojem skutečně položeného přírodního dřeva, nebo rozličných druhů dlažby, avšak se všemi výhodami vinylu a za neporovnatelně nižší pořizovací náklady.

Obrovskou výhodou je také to, že vám odpadá prořez, jak je tomu u podlahovin dodávaných v rolích. Navíc, v případě potřeby jakákoliv následná oprava je velmi snadná – pouze se vyjme daný dílec s poškozením a nalepí místo něj nový.

I pro podlahové vytápění jsou vinylové podlahy Amtico First přímo ideální díky svému velmi malému tepelnému odporu a nízké konstrukční výšce na rozdíl od laminátů, dřeva, korku či keramické dlažby a šetří náklady na vytápění.

Vinylové podlahy jsou vhodné do každého typu místností díky své vysoké funkčnosti a trvanlivosti. Amtico First doporučujeme také do prostor, jako jsou koupelny, toalety, apod., kde vynikají především svými příjemnými akustickými vlastnostmi a teplému pocitu při pohybu na boso.

Finální PUR povrchová úprava každého dílce Amtico First zajišťuje vysokou odolnost vůči opotřebení, mechanickému poškození povrchu či vůči tlapkám a drápkům vašich domácích mazlíčků.

Vinylové dílce se díky své husté a hladké struktuře povrchu velmi snadno udržují bezvadně čisté. Postačí suché čištění zametáním nebo vysáváním a podle potřeby mokré pomocí plošného mopu a přípravku na čištění vinylových podlah s povrchovou PUR úpravou.

Benefity vinylové podlahy Amtico First

Složení podlahy:

vinylova-podlaha-lepena-amtico-first-vrstvy
Každý dílec podlahoviny se skládá celkem ze šesti vrstev. Každá z jednotlivých vrstev může být právem považována za výběr toho nejlepšího pro daný účel. Společně dávají každému dílci luxusní vinylové podlahy zcela realistický vzhled, vynikající rozměrovou stabilitu a bezkonkurenční odolnost a životnost.

 1. Dvě podkladové vrstvy – vyrobeno ze 100% recyklovaného materiálu (celý produkt je samozřejmě 100% recyklovatelný). Zajišťují svým působením rozměrovou stabilitu podlahoviny, přilnutí k lůžku lepidla, odolnost vůči zatížení.
 2. Fotovrstva – nejdůležitější část lamely, která představuje dekor přírodního dřeva, kamene nebo abstraktního vzoru. Dekory fotovrstev Amtico First jsou vytvořeny nejlepšími světovými designery a jejich mimořádná ostrost kresby exceluje nad jinými podlahovinami.
 3. Sekundární nášlapná vrstva – tato vrstva PVC má vysokou hustotu, je dokonale, i v čase trvale čirá, je navržena tak, aby vydržela působení podpatků a podrážek obuvi. Chrání fotovrstvu před poškozením.
 4. Primární nášlapná vrstva – je to vysoce odolná vrstva PVC pro přímý kontakt s obuví a předměty, čirá, odolná, propůjčuje povrchu skutečnou plastičnost dekoru. Obsahuje keramickou impregnaci pro dosažení optimální protiskluznosti (R10).
 5. PU ochrana povrchu podlahoviny – primárně chrání před každodenním opotřebením. Zvyšuje odolnost povrchu podlahy vůči otěru i vzniku skvrn a špinění. Účinně napomáhá ke snadné údržbě.

Vlastnosti podlahy:

 • Nášlapná vrstva 0,3 mm, celková tloušťka 2,0 mm.
 • Vhodné pro všechny oblasti bydlení a do komerčních prostor s lehkým zatížením.
 • Bezkonkurenční estetická úroveň, výkon, trvanlivost a snadná údržba.
 • Dílce Amtico First jsou lehké a díky kvalitě použitých materiálů, ve spojení s unikátní konstrukcí, velmi houževnaté a odolné vůči oděru.
 • Dílce Amtico First jsou dokonalými replikami přírodních materiálů, avšak jsou mnohem tvrdší a odolnější než většina dřevěných podlah, a také (naboso) mnohem teplejší, než kámen nebo mramor. Zároveň jsou čištění a údržba mnohem snazší.
 • Odolnost proti skluzu dle DIN 51130 – R10 (velmi vysoká protiskluzovost).
 • Produkt šetrný k životnímu prostředí.