Tkaný vinyl – výrobci

Tkaný vinyl je netradiční avšak velmi moderní typ podlahové krytiny. V podstatě se jedná o klasický vinyl (z PVC), na jehož povrch je nalepena vrstva utkaných vinylových vláken, která tvoří originální plastickou strukturu. Vrchní, propletená vrstva dodává podlaze mimo jiné vyšší nosnost a pružnost.Tkaný vinyl typu 2tec2 je také z PVC, jeho vlákna ale mají navíc ve svém středu skleněné jádro, které zajišťuje ještě větší odolnost. Tkaný vinyl 2tec2 se vyrábí na žakárových tkalcovských stavech. K dostání je buď v rolích, nebo ve čtvercích.

Tkaný vinyl má mnoho výhod. Je vysoce odolný, a proto se hodí i do silně zatěžovaných prostorů (průmyslové haly, obchody, hotely, kanceláře), ale i do moderně zařízených domácností. Pohlcuje kročejový a prostorový hluk, netřepí se a je protiskluzový. Je vhodný i k pokládce na podlahové topení. A výborně se udržuje – narozdíl od koberců je možné ho nejen vysávat, ale i vytírat.

Nejtěžší bude vybrat si z velkého množství neokoukaných dekorů ten pravý pro Vás. Nabídka obsahuje nejrůznější barevná provedení, ze kterých lze vytvářet různé designové vzory a obrazce.