Plovoucí-zámkové – výrobci

Korkové plovoucí podlahy Wicanders jsou opatřeny povrchovou vrstvou extrémně odolné vinylové fólie (0,5 mm). Díky ní jsou vhodné do domácností, komerčních i průmyslových prostor se střední až vysokou zátěží.

Barevná paleta korkových podlah vychází z přírodních hnědých, krémových nebo bílých tónů. Korek, jako přírodní produkt, může důsledkem přímého působení slunce měnit svoji barvu. Je proto vhodné připravit se na to, že podlaha vlivem světelných podmínek časem částečně zesvětlá.

Korkové plovoucí podlahy se zámkovým spojem jsou oblíbené i pro jednoduchou a rychlou pokládku. Jsou vhodné pro instalaci na suché, rovné a pevné podklady (beton, dřevovláknité a dřevotřískové desky, anhydrytové potěry). Vyrábí se v tloušťkách 10 až 12 mm, ve dvou provedeních zámkového spoje (nasouvací a narážecí) a v různých variantách povrchových úprav. Každá povrchová úprava si žádá správnou údržbu, aby byla zajištěna dlouhá životnost podlahy. Wicanders poskytuje 25 let záruku na opotřebování povrchu pro domácnosti a 15 let záruku pro komerční prostory.