Třívrstvé podlahy – výrobci

Dejte díky dřevěné plovoucí podlaze vašemu bydlení styl!

Dřevěné plovoucí podlahy se skládají ze tří vrstev dřeva, přičemž vrchní vrstva je z tvrdého dřeva,  který tvoří dekor podlahy a obvykle má tloušťku cca 4 mm.

Středovou vrstvu podlahy tvoří měkké dřevo, poslední vrstva je nejčastěji ze smrkové dýhy. Všechny vrstvy jsou lepené křížem, což zlepšuje stabilitu jednotlivých lamel.

Dřevěné plovoucí podlahy se nejčastěji dodávají včetně povrchové úpravy. V nabídce je nepřeberné množství dřevin.
Na dřevěných plovoucích podlahách, oceníte zejména krásnu a plnou funkčnost i po mnoha letech používání!

Třívrstvé dřevěné podlahy

Výhodou dřevěných třívrstvých podlah je, že jsou ideální do místností s podlahovým vytápěním. Nášlapná vrstva podlahy je chráněna vrstvami kvalitního voskového oleje nebo laku. Třívrstvé dřevěné podlahy jsou založené na sendvičové konstrukci, která je složená z dřevěné protitažné vrstvy, středové smrkové nebo kaučukové laťovky a nášlapné vrstvy z ušlechtilé dřeviny.

Je mnoho důvodů, proč se lidé stále častěji rozhodují pro dřevěné plovoucí podlahy. Dřevěná plovoucí podlaha je vrcholem kvality podlahy v obytném prostoru, která vzniká spojením tradice s kvalitou použitého materiálu a špičkových technologií. Působí v každém bytě velmi teplým dojmem a vytváří pocit klidného domova.

Jako materiál na podlahu se dřevo používá již několik století. Je příjemně teplé a na člověka působí uklidňujícím dojmem. Má přirozený vzhled a na rozdíl od ostatních podlah nic nekopírují. Dřevo, je materiál, který nikdy nevyjde z módy, hodí se snad kamkoliv. A plovoucí podlaha z takového materiálu, není jen pěkná, ale i účelná.

Díky tomu, že dřevo dýchá, reguluje mikroklima domů a bytů. Dřevěné plovoucí podlahy absorbují vlhkost a navrací ji zpět, když se vzduch stane sušším. Dřevěné plovoucí podlahy zaručují kvalitní tepelnou i akustickou izolaci. Nepřitahují prach, jsou tedy vhodné i pro alergiky.

Dřevěné plovoucí podlahy mají oproti masivním dřevěným podlahám výhodu v tom, že se nemusíte obávat rozpínání či smršťování dřeva. Díky tomu se neobjevují žádné škvíry a mezery. Dřevěné plovoucí podlahy lze položit prakticky všude, kde není nadměrná vlhkost.

Dřevěné plovoucí podlahy mají řadu výhod, jsou krásné, snadno se pokládají, dobře se udržují, a pokud zvolíte ty s vyšší dřevěnou vrstvou, můžete je po letech užívání obrousit, znovu nalakovat a budou opět vypadat jako nové.

Dřevěné plovoucí podlahy – výhody:

  • možnost pokládky na podlahy s podlahovým vytápěním
  • extrémní odolnost vůči poškrábání
  • možnost několikanásobné renovace
  • zachování přírodního rázu dřeva
  • unikátní zámek, voskované příčné spoje lamel
  • široká nabídka exotických dřevin
  • možnost výběru povrchové úpravy (lakem nebo olejem a voskem)
  • udržují příjemné a stabilní klima
  • pohlcují a tlumí hluk a nárazy