Masivní podlaha – výrobci

Masivní dřevěné podlahy

Tyto podlahy jsou exkluzivní, protože jednotlivá prkna jsou vyráběna z celistvého kusu dřeva, většinou dubového. Po celoplošném přilepení k podkladu se masivní dřevěná podlaha povrchově ošetří lakem či olejem, aby vám podlaha vydržela co nejdéle a nedošlo brzy k opotřebení.

Dřevo stále platí za jeden z nejkvalitnějších materiálů pro podlahové krytiny. Zákazníci si ho cení zvláště pro jeho originální vzhled a skvělé vlastnosti. Zejména masivní dubové podlahy mají neopakovatelné kouzlo. Z naší široké nabídky si můžete vybrat ideální šířku a tloušťku prken a zkombinovat je s různými povrchy a barvami tak, abyste se i doma cítili, jako v přírodě.

Masivní dřevěná podlaha se celoplošně lepí k podkladu a je pevně fixována ke zdi. Jednou z velkých výhod podlahy z masivního dřeva je, že umožňuje opakovanou renovaci. Dřevo lze mnohokrát přebrousit a znovu nalakovat, což zaručuje dlouhou životnost. Ideální je provádět broušení jednou za osm let.

Je však důležité vědět, že dřevo reaguje na okolní vlivy, a je nutné v místnosti udržovat optimální vlhkost vzduchu (40 až 60 %) a teplotu (18 až 22° C). Jinak by podlaha mohla nabobtnat, seschnout či popraskat.