Dýhované podlahy – výrobci

Naše podlahy jsou udržitelné

Horní vrstvu této podlahy tvoří skutečné dřevo, ve kterém je možné spatřit jedinečné vzory a odlesky, což je zcela unikátní vlastnost, kterou nedokáže napodobit žádná laminátová podlaha.

Tyto podlahy můžete zvolit, pokud jste zimomřiví a plánujete mít podlahové vytápění. Pokud zároveň chcete mít přírodní a zároveň moderní podlahu, je tento design správnou volbou. Hodí se do domácností i veřejných prostorů a navíc jsou kvalitní, pevné, snadno se udržují a nemusí se brousit. Pokud chcete odolnou dřevěnou podlahu, tak dýhovaná podlaha je nejodolnější.

Par-ky miluje dřevo, proto jsme velmi opatrní s používáním tohoto cenného přírodního zdroje. Optimalizujeme jeho využití tím, že používáme skutečné dřevo pouze jako tenkou vrchní vrstvu. Kromě toho veškeré naše dřevo pochází z dobře ošetřovaných lesů. Za to ručíme osvědčením „Pure Wood“.

Téměř třetina energie, kterou potřebujeme pro výrobu našich podlah, je generována našimi vlastními solárními panely. V loňském roce jsme také nainstalovali 2 větrné turbíny, které nám poskytují více udržitelné energie. Také snižujeme množství odpadu sběrem pilin a dřevní štěpky a používáme je jako palivo v chladných měsících. Méně odpadu, méně paliva, méně emisí. A je tu další dobrá zpráva: chtěli bychom být zcela neutrální z hlediska CO2 do roku 2017!

Z pravého dřeva

Každá lamela Par-ky má vrchní vrstvu ze skutečného dřeva. Právě proto naše podlahy vypadají jako masivní. Stejně jako v přírodě neexistují dva stejné stromy, neexistují ani dvě stejné lamely Par-ky. A je navíc dřevo tak příjemně teplé na dotek.

Všechny výhody laminátu

S Par-ky máte všechny praktické výhody laminátu, aniž byste skutečně ve Vaší domácnosti laminát použili. Podlahy se snadno udržují a jsou dodávány s praktickým zámkem Uniclic®. I cenou se naše podlahy blíží těm laminátovým.

Odolnější než masivní podlaha

Par-ky podlaha je nejen pevná, ale také velmi odolná vůči protlakům. Každá podlahová lamela je velmi odolná díky velmi tvrdé desce s vysokou hustotou (HDF). Dýha je nalepena na tuto desku a spolu s 8 vrstvami laku to vede k vyšší odolnosti vůči protlakům než u masivních dřevěných podlah nebo u podlah třívrstvých se silnější nášlapnou vrstvou.

Hygienická

Každá zkosená hrana mezi dvěma Par-ky lamelami má antibakteriální okraj. To znamená, že se bakterie nemůžou usadit mezi lamelami. Tím je podlaha nejenom čistá, ale také hygienická.

Dýhovaná podlaha Par-ky zlepšuje kvalitu ovzduší

Je ověřeno, že kvalita ovzduší je lepší v místnostech, kde byla nainstalována podlaha Par-ky. Jak je to možné? Pro povrchovou úpravu našich produktů používáme vodou ředitelná mořidla, lepidla bez VOC (těkavé organické sloučeniny) a laky bez rozpouštědel. HDF desky (High Density Fibreboard), používané jako základ našich podlah, mají nejvyšší stupeň tvrdosti. Tím si naše podlahy udržují značku kvality A a naše Deluxe kolekce dokonce značku A+.

Zvuk masivu

Kolekce Deluxe+ a Sound+ mají 2 mm korkovou podložku, která při chůzi vytváří zvuk masivu, srovnatelný s celoplošně lepenou dřevěnou podlahou.

12 až 15 let záruky

Dýhovaná podlaha Par-ky je výrobkem Decospan Group, evropské jedničky na trhu v oblasti zpracování dýhy. Naše mnohaleté zkušenosti a zaměření na inovace přispívají ke kvalitě a spolehlivosti našich výrobků. Jelikož jsme přesvědčeni o kvalitě našich dýhových podlah, poskytujeme záruku od 12 do 15 let, v závislosti na systému lakování:

Brushed (Kartáčovaná)
Kartáčovaný povrch zvýrazňuje přirozenou strukturu dřeva. Tyto podlahy jsou také lakovány matným lakem, který zachovává přirozený vzhled dřeva. Tato povrchová úprava je mnohem odolnější než olejové provedení, ale o něco méně odolná, než hladká lakovaná povrchová úprava.

Rough cut (Hrubý řez)
U řezané povrchové úpravy je kombinován jak kartáčovaný, tak řezaný efekt. Vytváříme příčné zářezy do dřeva, což dodává podlaze rustikální vzhled. Díky patentovanému procesu Par-ky garantuje, že žádné 2 lamely nejsou stejné. I nadále se tak snažíme odlišovat od mnoha imitací dostupných na trhu.

Sealed (Lakovaná)
K získání hladkého povrchu uzavíráme póry dřeva lakem. To poskytuje mimořádně silný ochranný povlak na povrchu přírodního dřeva a podlaha se stává vysoce odolnou proti vlhkosti a nečistotám. Pro použití v kuchyni doporučujeme pouze tuto povrchovou úpravu.

Dvojnásobná odolnost

Tajemství odolnosti našich podlah spočívá v systému DSI. DSI je zkratka pro Double-Sided Impregnation (impregnace ze dvou stran). Během procesu lisování je lepidlo vlisováváno tak hluboko, dokud není dosaženo úrovně saturace. Následně se aplikuje lak na horní část dřevěné dýhy. Dřevo absorbuje lak, který je v kontaktu s lepidlem. Díky této technice je dřevo zcela nasyceno a horní vrstva se stává velmi odolnou.

Ideál pro podlahové vytápění

Všechny podlahy Par-ky umožňují rychlé vedení tepla (rychleji než jiné dřevěné podlahy) což z nich dělá dokonale vhodné podlahy pro podlahové vytápění.