Dvouvrstvé podlahy – výrobci

Dřevěná podlaha vyniká přirozenou krásou přírodního materiálu a hodí se jak do malých bytů a domů, tak do větších komerčních prostor. Pokud máte rádi teplo, je pro vás tato podlaha ideální. Je vhodná do místností s podlahovým vytápěním. Elastické lepidlo, kterým se podlaha lepí, snižuje hlučnost podlahy, což ocení zejména rodiče s dětmi.

Dvouvrstvé podlahy jsou ideální dřevěnou podlahovou krytinou především pro pokládku na podlahové topení. Je to ideální kompromis mezi masivní dřevěnou podlahou a třívrstvými plovoucími podlahami. Hlavní předností dvouvrstvých podlah je nízká stavební výška – tudíž nízký tepelný odpor.  

Dvouvrstvé podlahy se skládají z nášlapné vrstvy z ušlechtilého dřeva a spodní protitahové vrstvy z kvalitní překližky. Taková skladba zajišťuje perfektní rozměrovou stabilitu podlahy při zachování dostatečně silné nášlapné vrstvy z kvalitního materiálu. Tyto podlahy jsou určeny výhradně k celoplošnému lepení. To zaručuje nízkou kročejovou hlučnost oproti plovoucí pokládce a při montáži na podlahové topení se celoplošné lepení doporučuje i s ohledem na lepší prostupnost tepla.